كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فلسفه زندگی ، تاملاتی در باب حیات ٬ معنا و اخلاق

فلسفه زندگی

نویسنده: کریستوفر همیلتن
مترجم: میثم محمدامینی
ناشر: فرهنگ نشر نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 312
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

تاملاتی در باب حیات ٬ معنا و اخلاق

فلسفه زندگی مجموعه‌ای است که از چند جستار یا مقاله فلسفی که مطابق تقسیم‌بندی رایج در حوزه فلسفه اخلاق قرار می‌گیرد.
همیلتن برداشتی وسیع از مفهوم اخلاق در نظر دارد. او از جمله درباره راز زادن و مردن، معنای حیات و پوچی زندگی، تقدیر و سرنوشت، نسبی‌گرایی، و ترس از مرگ بحث می‌کند. همین‌طور درباره دو جنبه مهم از حیات انسان، یعنی خواب و آمیزش جنسی که در بررسی‌های فلسفی کمتر مورد توجه بوده‌اند، تحلیل‌های جالبی ارائه می‌دهد.
همیلتن کاملا به این مسئله توجه دارد که زندگی بسیار بسیار پیچیده‌تر و در برابر توضیح مقاوم‌تر از آن است که بتوان با مطالعه کتب دانشگاهی درباره فلسفه اخلاق درکی کامل یا رضایت‌بخش از آن است به دست آورد. اما می‌کوشد که به قول ویتگنشتاین تعبیر خود از امور به دست دهد.
او در این راه ذوق و حساسیت ادبی را در کنار نظم و منطق فلسفی به کار می‌گیرد و بحث را جابه‌جا با نقل قول‌های شایسته از آثار شکسپیر، داستایسفکی، جورج الیوت، لارنس، پروست، الیوت، فیلیپ لارکین و بسیاری دیگر غنا می‌بخشد و از این رهگذر وجه تازه‌ای از رابطه میان فلسفه و ادبیات را برای خواننده روشن می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فلسفه زندگی ، تاملاتی در باب حیات ٬ معنا و اخلاق

  • 450,000ریال
  • 380,000ریال

برچسب ها: کریستوفر همیلتن, میثم محمدامینی, مقالات فلسفی, فلسفه زندگی, فلسفه اجتماعی, جامعه شناسی فلسفی, روانشناسی اجتماعی, راه و رسم زندگی, کتاب فلسفه زندگی ​