منو
سبد خرید

فلسفه ترس

فلسفه ترس
درحال حاضر موجود نمی باشد
فلسفه ترس
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138015 - 24/6
  • وزن: 0.20kg
0 ریال

فلسفه ترس

نویسنده: لارس اسوندسن
مترجم: خشایار دیهیمی
ناشر: گمان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 9

 

مروری بر کتاب

تجربه و هنر زندگی 5

دامنه و گستره ترس و وحشت در دوران کنونی بیش از گذشته است. خطراتی که امروزه متوجه بشر است در مقایسه با گذشته بیشتر شده است.

این اثر به انگیزه‌ها و عواملی که در پشت سر ترس و خوف قرار دارد می‌پردازد. ادعای نویسنده این است که ترس و خوف در همه ابعاد زندگی مدرن وارد شده است. ترس از حملات تروریستی ، انواع خطراتی که انسان مدرن را تهدید می‌کند و سایر عوامل تهدیدزا امروزه پیرامون هر شخصی را در بر گرفته است.
برای بررسی این ترس و هراس نویسنده گریزی به حوزه‌هایی چون علوم ، سیاست ، جامعه شناسی و ادبیات می‌زند تا این مفهوم را در آن حوزه‌ها مورد بررسی قرار دهد.

بررسی زیست شناسانه عواملی که در پشت ترس و هراس قرار دارند و احساساتی که منجر به ترس می‌شوند مورد توجه نویسنده است. یکی از این عوامل مسائل مربوط به اعصاب است. فعل و انفعلاتی که در هنگام احساس ترس در بدن رخ می‌دهد فرد را به اقداماتی وا می‌دارد که بتواند خطر و ریسک را به حداقل برساند.
ترس می‌تواند ناشی از شرایط اجتماعی و سیاسی نیز باشد. برای نمونه ترسی که ماکیاولی و هابز به آن دچار بودند ناشی از شرایط اجتماعی و سیاسی زمان و جامعه خود بود که در آثار آنها منعکس شده است. برای مثال توجه و تأکید هابز بر امنیت است و این مفهوم محور اندیشه سیاسی هابز است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات