منو
سبد خرید

فلسفه از آغاز تا مطهری ؛ فلسفه موضوع محور تطبیقی

فلسفه از آغاز تا مطهری ؛ فلسفه موضوع محور تطبیقی
درحال حاضر موجود نمی باشد
فلسفه از آغاز تا مطهری ؛ فلسفه موضوع محور تطبیقی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138487 - 109/1
  • وزن: 1.00kg
0 ریال

فلسفه از آغاز تا مطهری

نویسنده: حسن اسعدی
ناشر: به نشر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 873
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

فلسفه موضوع محور تطبیقی

شهید مطهری از متفکران دینی معاصر، از معماران انقلاب اسلامی ایران، از یاران و شاگردان امام خمینی(رح) و بسیاری از علمای بزرگ بوده‌است. وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از اعضای برجسته شورای اسلامی بود. سرانجام در سال 1358 از سوی گروه منافقین ترور و در قم به خاک سپرده شد. آثار متعددی از ایشان در زمینه‌های متعدد فلسفه،‌اخلاق،اغلب رشته‌های علوم اسلامی، مسائل مبتلابه جامعه اسلامی و انقلابی، مسائل زنان و حجاب باقی مانده‌است.

در کتاب حاضر عمده مباحث فلسفی ،‌اجتماعی ، سیاسی از جمله ارتباط متقابل فلسفه و علوم، فلسفه دین(خودشناسی) معرفة‌النفس، خداشناسی، مراحل سه گانه توحید، اجتهاد، ‌فلسفه اخلاق(نظیر عاطفی بودن...) فلسفه حقوق،‌ سیاست، جامعه شناسی،‌ تاریخ،‌ شناخت، ‌از دیدگاه فیلسوفان بزرگی چون افلاطون،‌ارسطو،‌ در دوره‌های متفاوت فلسفه قرون وسطی، عصر رنسانس‌ و یونان به روشنی بیان شده‌است.

عناوین و محتوای این اثر سر آغازی است برای ورود به مطالعات گسترده موضوعی - تطبیقی مهمترین اندیشه های فلسفی و اصطلاحات متداول این حوزه که از الیاذه (قرن نهم پیش از میلاد) شروع و به عصر استاد مرتضی مطهری فیلسوف و متفکر مسلمان و دکتر دایر اندیشمند عارف مسلک مسیحی منتهی می شود.همچنین در این اثر ده مسأله پر از چالش فلسفی با رویکرد اصول فکری و فلسفه موضوع محور و تطبیقی استاد مطهری مورد بررسی قرار گرفته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات