كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فلسفه ، ذهن و معنی

فلسفه ، ذهن و معنی

نویسنده: یونس ادیانی
ناشر: نقش جهان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 277
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

قرن بیست و یکم شروعی برای انقلاب ذهن شناختی است که مبتنی بر سیستم سازی هوشمند است.این شروع ، تصویری از نیاز و زمان و ورود به دنیایی جدید است. از سویی در دوره جدید ، تحقیقات فلسفی رقبای جدید در عرصه نظریه های ذهن پیدا کرده که گویا ظهورشان پیش بینی پذیر نبوده است.

 فکر در راه‌ ممکن می‌رود و پیش از هرچیز محدودیت‌های انسانی را پذیرفته است. در عین حال فکر‌ تسلیم محض محدودیت‌های ذهن بشر نمی‌شود و در پی ویران کردن مرزهای ذهن است. این‌ بخش از مقدمه کتاب «اصول فکر انسانی» ادیانی‌ است.ادیانی تنها کسی است که‌ برای نخستین بار در ایران به فلسفه فکر می‌پردازد و تاکنون آثار متعددی در این‌ زمینه منتشر کرده است. از «منطق بنیادین فکر» و «گشایش در جهان تفکر» تا «تالار‌ آگاهی و گواهی» که به اعتقاد خودش این کتاب یک دوره کامل فلسفه فکر است.

فلسفه ذهن "پژوهشی است درباره "فلسفه"، "عناصر"، "صور"، "کارکرد"، "مفاهیم"، "پویش "و "خلاقیت ذهن "که نگارنده علاوه بر تحلیل آرای فیلسوفان اسلامی مانند : "بوعلی"، "فارابی"، "فخررازی"، "قطب‌الدین شیرازی"، "سهروردی"، "ملاهادی سبزواری " و "ملاصدرا "از فیلسوفانی مانند" :فرگه"، "راسل"، "تارسکی"، "چامسکی"، کارناپ"، "کوهن"، "لایپ نیتس"، "اسپینوزا"، "کاسیرر"، "پوپر "و دیدگاه آنان سخن می‌گوید . 

نویسنده معتقد است :در کشاکش شناخت، فلسفه به نیروهای ذهن وابسته است ....وانگهی وضع طبیعی ذهن در فلسفه، محدودیت‌هایی را نمایان می‌سازد که تنها با معیارهای خرد سنجش پذیر است .


فهرست

ذهن و آرمان
ذهن و خرد
ذهن و ادراک
ذهن و موسیقی
ذهن و معنی
ذهن و تجربه
ذهن و خودآگاهی
ذهن و عادت
ذهن و ادراک اجتماعی
چیستی ذهن
اصول ذهن
صور ذهنی
استقلال ذهن
ذهن و ریاضی
پارادوکس 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فلسفه ، ذهن و معنی

  • ناشر: نقش جهان
  • کد کتاب: 101239- 27/3
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 165,000ریال

برچسب ها: یونس ادیانی, فلسفه, فلسفه اجتماعی, جامعه شناسی فلسفی, فلسفه اسلامی, فلسفه غرب, تاریخ فلسفه, تفکر, ذهن, کتاب فلسفه ، ذهن و معنی