كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فلتات اهل ایمان در خطات متن ایقان ؛ چاپ سنگی

فلتات اهل ایمان در خطات متن ایقان 

نویسنده: افضل چال حصاری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 330
اندازه کتاب: رقعی جلد سخت - سال انتشار: 1301 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب 
 رد بابیت و بهائیت نصره دین رحمن در ازاحه بدع ایقان ابطال بیان و قدس 

این کتاب ردی است بر کتاب ایقان تالیف میرزا حسینعلی بهاء الله

ایقان برای اولین (و دومین بار) چاپ سنگی  در ۱۸۸۲ (۱۸۸۹) در بمبئی بود که شامل ایرادات در زبان عربی و در آیات قرآن بود که در چاپ اولیی سربی (چاپ سوم کتاب) که در مصر انجام شد اصلاحات مربوط به ایرادات زبان عربی و آیات قرآن با اجازه میرزا حسینعلی انجام شد. از آنجا که در چاپ اول این کتاب حسینعلی خود را در مقابل صبح ازل «عبد» خوانده بود و او را به عنوان «مصدر امر» در نظر آورده بود (که موجب استناد ازلیان می‌شد) بهائیان تصمیم گرفتند که این کتاب را بر طبق مصالح خود اصلاح کنند. در این تغییرات زعمای بهائیت در اولین چاپ سربی کتاب، آیات تحریف شده را برخلاف منظور استدلال حسینعلی میرزا حذف، و به جای آن آیه صحیح را منظور کردند.

حسین‌علی میرزا در موارد متعددی آیات قرآن را تحریف نموده و از تغییرات داده شده به آیات استفاده به مطلوب نموده‌است. گرچه جانشینان او تغییرات در لفظ و معنا را بر خلاف سیر بیانات و استدلالاتش به آیه صحیح تغییر دادند.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فلتات اهل ایمان در خطات متن ایقان ؛ چاپ سنگی

  • 0ریال

برچسب ها: افضل چال حصاری, ایقان, بهائیت, بهاءالله, بهاییگری, بابیگری, کتاب فلتات اهل ایمان در خطات متن ایقان ؛ چاپ سنگی