منو
سبد خرید

فلاسفه بزرگ ؛ آشنایی با فلاسفه غرب

فلاسفه بزرگ ؛ آشنایی با فلاسفه غرب
درحال حاضر موجود نمی باشد
فلاسفه بزرگ ؛ آشنایی با فلاسفه غرب
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 55615 - 108/2
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 35
0 ریال

فلاسفه بزرگ ؛ آشنایی با فلاسفه غرب

نویسنده: برایان مگی
مترجم: عزت الله فولادوند
ناشر: خوارزمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 583
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 4 

مروری بر کتاب 

تمام ادیان برای خود مقدساتی دارند. لکن سرگذشت بسیاری از آنها شبیه بیکدیگر است و در بین آنها مردان عجیب و سرسختی که از راه تجربه و تامل توانسته اند با افکار شایعه در محیط خود پیوند بگسلند کم نیست و نیز در بین آنها هستند کسانیکه از معتقدات منفی و مثبت خود افراطی ترین نتایج را استخراج کرده و بنا بر طبیعت شان نحوه زندگی را بکلی تغییر داده و گذشته افتخار آمیز خود را تحقیر و تخطئه نموده و بدون کمترین توجه بطعنه و ریشخندی و اذیت و آزار سایرین نه تنها به نشر عقاید نوین خود با قلم و زبان کوشیده اند بلکه آن افکار و عقاید را هم هر چند دارای نتایج مرارت بار و مخالف عقیده عامه بوده خود بمعرض عمل واجرا در آورده اند.

فلسفه ی غرب به معنایی که از دو هزار و پانصد سال پیش شناخته بوده و جهان را تحت تاثیر قرار داده است از پیش از سقراط آغاز می شود . آغاز گر آن حکمای یونانی پیش از سقراط بوده اند و سر آنان ، معمولا طالس ( در قرن ششم قبل از میلاد ) معرفی می شود . با کمال تاسف ، آنچه امروز از این بزرگواران در دست داریم ، با وجود دلالت بی چون و چرا بر عظمت ایشان در خطه ی اندیشه ، بسیار ناچیز و گاهی محدود به چند جمله است . یکی از فیلسوفان معاصر گفته است می خواهم ببینم از میان ما کیست که دو هزار و پانصد سال دیگر تنها چند جمله از نوشته های او باقی بماند و باز همه ی جهانیان در برابر او سر تعظیم فرود بیاورند و متاثر از اندیشه های او باشند ؟

در کتاب فلاسفه بزرگ آشنایی با فلسفه غرب ، برایان مگی درباره هر فیلسوف با یکی از فیلسوفان معاصر صحبت می کند که متخصص موضوع بحث است. لذا نه تنها در این کتاب با اندیشه های فیلسوفان گذشته با کیفیت مناسب آشنا می شویم، با نظریات فیلسوفان معاصری چون برنارد ویلیامز، جان پاسمور، وارناک، کاپلستن و ایر و سرل نیز در ارتباط با پیشیان آشنا می شویم. وجه دیگر امتیاز کتاب، آشنا شدن خواننده با آخرین تحولات در برداشتهای فلسفی معاصر است. از دیگر امتیازات کتاب، قالب گفتگویی آن است که آنرا بالطبع ساده تر و قابل فهم تر، و جزئیات مسائل را آشکارتر می سازد.با خواندن این کتاب می‌توانید با آخرین تحولات در برداشت‌های فلسفی معاصر و، در واقع، با موج تازه‌ای از اندیشه‌های بدیع در فلسفه آشنا شوید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات