دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فقط دخترها بخوانند

فقط دخترها بخوانند

نویسنده: کلی دانهم
مترجم: ندا شادنظر
ناشر: ایران بان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

هرچه باید درباره بلوغ بدانید

اثر پیش رو که پرفروش ترین کتاب برای دخترانی است که در آستانه ی ورود به نوجوانی هستند، در این صد و دوازده صفحه، به روزترین و گسترده ترین اطلاعاتی را که آنان باید بدانند، در اختیارشان می گذارد. "فقط دخترها بخوانند" شامل همه ی چیزهایی است که دختران در این سن باید در مورد تغییرات مختلف بدن خود، استفاده ی درست و مناسب از رسانه های اجتماعی، دوستی و فشاری که از سمت همسالان حس می شود، قدرت رهبری در گروه دوستان و موارد دیگر بدانند.

"کلی دانهام" در این کتاب دوست داشتنی و آموزنده به یکی از هیجان انگیزترین دوره های زندگی یک دختر که با آزادی های جدید، دوستی های تازه و حتی لباس های نو همراه است، می پردازد. با ورود به این برهه ی جدید زندگی، همه چیز شروع به تغییر می کند و از قسمت های مختلف بدن گرفته تا احساساتی که با تغییر آن ها، روابط دختران نیز تغییر می کند، در این کتاب به آن ها اشاره شده است.

این تغییرات گسترده و ناگهانی سوالات زیادی را در ذهن دختری که از این دوران عبور می کند، ایجاد می نماید و "کلی دانهام" اینجاست تا بهترین کمک ها را فراهم کند و در "فقط دخترها بخوانند"، به تک تک سوالاتی که ایجاد شده، پاسخ بدهد. "فقط دخترها بخوانند" یک کتاب عالی برای دختران است تا از آنچه در بدن آن ها اتفاق می افتد مطلع شوند و درباره ی چیزهایی که باید در جوانی و بزرگسالی بدانند، صحبت کنند.

تو داری بزرگ می‌شوی! دوره‌ی بلوغ، هیجان‌انگیز و کمی ترسناک است. در این دوره، با تغییرهای بسیاری مواجه می‌شوی- تغییر بدن، احساسات و روابط اجتماعی‌ات- بعضی روزها احساس می‌کنی گویی زندگی‌ات هر لحظه تغییر می‌کند. این کتاب کمکت می‌کند تا به جواب سوال‌هایت برسی؛ممکن است در مورد مسایل زیر سوال‌هایی داشته باشی:

از مراقبت از مو گرفته تا تغییرهایی که از فرق سر تا نوک انگشت پایت در بدنت رخ می‌دهد.
مدارا کردن و کنار آمدن با دوستانت، حتی وقتی آن‌ها نمی‌خواهند با تو کنار بیایند. و این‌که با دخترهای شرور مدرسه باید چطور رفتار کنی.
شرکت در کلاس‌های ورزش، موسیقی، ریاضی و هنر و این‌که کشف کنی کدام یک از این کلاس‌ها را دوست داری و خودت را بهتر بشناسی.
کنار آمدن با والدین، معلم‌ها، خواهر یا برادرت.

فهرست

• مقدمه: تغییرهای بزرگی که در پیش داری
• فصل اول: شروع: مقدمه ای کوتاه درباره بلوغ
• فصل دوم: به این مسایل توجه کن: تغییر ظاهر بدن و تمام جزییات مربوط به آن
• فصل سوم: مراقبت از بدن و پرورش آن
• فصل چهارم: تغییر در بدن و تغییر در خانه
• و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات