كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
فقر مکتب تاریخ گرایی

فقر مکتب تاریخ گرایی

نویسنده: کارل پوپر
مترجم: رحمت اله جباری
ناشر: شرکت سهامی انتشار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1


ت کنم مروری بر کتاب

در کتاب فقر مکتب تاریخ گرایی تلاش کرده ام تا ثابت کنم که تاریخ گرایی ، آیینی فقیر و عقیم است -  آیینی که هیچ فایده ای ندارد. ولی تاریخ گرایی را در عمل رد نکرده ام. پس از نخستین چاپ کتاب توانستم ردی بر مکتب تاریخ گرایی بیابم و ثابت کنم که : ما به دلایل منطقی به یقین نمی توانیم روند تاریخ و آینده آن را پیش بینی یا پیش گویی کنیم ؛ و دلیل شامل آن را در سال 1950 میلادی در مقاله ای تحت عنوان اختیار گرایی در فیزیک کلاسیک و در فیزیک کوانتوم منتشر کردم.

پوپر در تخطئه فیلسوفان فنون تبلیغات را در کار می‎آورد و آنان را به صفاتی که در نظر مردم زشت و ناپسند است، متصف می‎کند و حال آن‎که خود سفارش می‎کند که به گفته بنگرند نه به گوینده! اگر باید به گفته نگاه کرد چرا باید همه عیب‎‎های فیلسوف مخالف را زیر ذره‎بین گذاشت و به رخ مردم کشید و چرا کسی که خود قائل به آزادی اندیشه و بیان است ناگهان مفتش و محتسب می‎شود و چهره عبوس می‎کند و عیب (احیاناً وهمی) مردمان برملا می‎سازد؟[

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فقر مکتب تاریخ گرایی

  • 145,000ریال
  • 125,000ریال

برچسب ها: کارل پوپر, رحمت اله جباری, فلسفه تاریخ, جامعه شناسی فلسفی, فلسفه اجتماعی, کتاب فقر مکتب تاریخ گرایی