كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فقر فلسفه

فقر فلسفه

نویسنده: کارل مارکس
مترجم: آرتین آراگل
ناشر: اهورا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 182
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب 

« فقر فلسفه » برای نخستین بار در تابستان ١٨۴٧ بزبان فرانسه منتشر شد. اساس این نوشته علیه گرایش های رفرمیستی در جنبش کارگری است . این اثر پاسخی است به « فلسفه فقر » پرودون و جهان بینی پر از تناقض و خیال پردازانه خرده بورژوائی او که می کوشید در مقابل با توسعه سرمایه داری –که برای او عواقب نابود کننده ای دارد.

مارکس کتاب پرودون را در اواخر سال ۱۸۴۶ خواند و در نامه‌ای به خبرنگار روسی آننکوف در ۲۸ دسامبر ۱۸۴۶ انتقادات خود بر آن را شرح داد که همین نامه تبدیل به هسته اصلی مباحث او در کتاب فقر فلسفه شد. مارکس از ژانویه ۱۸۴۷ شروع به نوشتن کتاب خود کرد و در آوریل همان سال کتاب برای انتشار آماده بود و در ژوئیه ۱۸۴۷ به زبان فرانسوی برای اولین بار در بروکسل منتشر شد.

به رغم انتشار اولیه کتاب در سال ۱۸۴۷ این کتاب تا پیش از مرگ او در سال ۱۸۸۳ به صورت کامل منتشر نشد. نخستین نسخه آلمانی کتاب در سال ۱۸۸۵ و ترجمه روسی آن توسط گروه رهایی کارگر در سال ۱۸۸۶ منتشر شد. نسخه تصحیح شده فرانسوی کتاب توسط فردریش انگلس در سال ۱۸۹۶ منتشر شد...

کارل هاینریش مارکس زادهٔ ۵ مه ۱۸۱۸ در تریر، پروس – درگذشتهٔ ۱۴ مارس ۱۸۸۳ در لندن، انگلستان، متفکرانقلابی، فیلسوف، جامعه‌شناس، تاریخ‌دان، اقتصاددان آلمانی و از تأثیرگذارترین اندیشمندان تمام اعصار است. او به همراه فردریش انگلس، مانیفست کمونیست(۱۸۴۸) که مشهورترین رسالهٔ تاریخ جنبش سوسیالیستی است را منتشر کرده‌است. مارکس همچنین مؤلّف «سرمایه» مهم‌ترین کتاب این جنبش است. این آثار به‌همراه سایر تألیفات او و انگلس، بنیان و جوهرهٔ اصلی تفکّر مارکسیسم را تشکیل می‌دهد.«تاریخ همهٔ جوامع تا کنون، تاریخ مبارزهٔ طبقاتی بوده است.» از جمله مشهورترین جملات مارکس دربارهٔ تاریخ است که در خط اوّل مانیفست کمونیست خلاصه شده‌است. فقر فلسفه از بهترین کتاب های کارل مارکس است.

اختلالاف میان ارزش مصرف و ارزش مبادله    ”خاصیت کلیه محصولات - چه صنعتی و چه طبیعی - عبارت از این است که اگر در خدمت تأمین معیشت انسان باشند، به‌طور اخص ارزش مصرف نامیده می‌شوند و چنانچه متقابلاً مبادله شود، ارزش مبادله خوانده می‌شود؟

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فقر فلسفه

  • ناشر: اهورا
  • کد کتاب: 116849 - 110/6
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال
  • 280,000ریال

برچسب ها: کارل مارکس, آرتین آراگل, مارکسیسم, فلسفه اجتماعی, فلسفه اقتصادی, سوسیالیسم, کتاب فقر فلسفه