کتاب فعالیتهای یاددهی - یادگیری فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب کودک و نوجوان انتشارات توکا

فعالیتهای یاددهی - یادگیری

نویسنده: نبی الله صادقیان - اسدالله شعبانی
ناشر: توکا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 336
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 6

 

 

مروری بر کتاب

برنامه درسی برای دوره پیش از دبستان

کتاب حاضر در رویکردی جامعه‌شناسانه به مسئله آموزش کودکان در مدارس اختصاص یافته است. در این مطالعه ، مدرسه به عنوان مکانی فراتر از یک محیط آموزشی برای کسب اطلاعات ، تمرین مهارت‌ها و آشنایی با بینش‌های گوناگون نشان داده می‌شود. در ادامه اشاره می‌گردد که برای بهبود توازن قوا میان کودکان و بزرگ‌سالان در محیط‌های آموزشی و پاسخ به برخی از مشکلات رایج در مدارس ، افزایش حضور مؤثر دانش‌آموزان اهمیت دارد و این‌که چگونه «پژوهش عملی مشارکتی» به عنوان یک رویکرد آموزشی می‌تواند در این راستا مؤثر باشد.

و نیز در کتاب مرکز «دوستدار کودک مشتاق» به عنوان فضایی اجتماعی برای تمرین «پژوهش عملی مشارکتی» به عنوان یک رویکرد آموزشی ، معرفی می‌گردد. همچنین در کتاب با استفاده از رساله «ماینارد» (۲۰۰۸م) ارتباط سه عنصر کلیدی در حضور مؤثر کودکان در فضای اجتماعی اطرافشان یعنی «شنیده شدن صدای کودکان» ، «توانمندسازی» و «مشارکت» توضیح داده می‌شود. در پایان ضمن بحث درباره مهارت تسهیل‌گری برای هدایت کودکان در مراحل مختلف پژوهش مشارکتی ، فعالیت‌های انجام شده در مدرسه آزاد «مشتاق» برای فراهم آوردن امکان حضور مؤثر کودکان در فضای اجتماعی مدرسه گزارش می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فعالیتهای یاددهی - یادگیری

  • ناشر: توکا
  • کد کتاب: 10661
  • موجودی: در انبار
  • 140,000ریال
  • 115,000ریال

برچسب ها: نبی الله صادقیان, اسدالله شعبانی, روانشناسی کودک, روانشناسی تربیتی, جامعه شناسی انسانی, کتاب فعالیتهای یاددهی - یادگیری