کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
فطرت ؛ اندیشه ای در مثنوی

فطرت

نویسنده:  معینی کرمانشاهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 144
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1356

کمیاب  - کیفیت : عالی

مروری بر کتاب 

شعر های آبی گونه از مثنوی مولوی

همانطور که می دانید ، کتاب مثنوی کتاب هدایت و رهایی ، رهایی از تمامی وابستگی ها روانی و آزادی انسان و اتصال او به عشق الهی است . اما رابطه ما با مثنوی رابطه ای است در سطح الفاظ و ما آنرا تنها به عنوان یکی از کتابهای ادبی خودمان می شناسیم ، البته نمی شناسیم ،فقط می دانیم که چنین چیزی در رابطه با این کتاب می گویند . اما پیام مولوی در این کتاب رهایی انسان و تاریکهای جهل و ظلمت و بازگشت به روح الهی و فطرت انسانی ما ن است .

تمامی هدف مولوی در این کتاب این است که ما را با فطرت الهی خودما آشتی دهد . او به دنبال این است تا غبارهای منیت را از ذهن ما پاک کند تا اتصال ما به آن گوهر یکدانه هستی بخش برقرار گردد . مولوی در این کتاب همچون طبیبی الهی دردهای نهانی انسان را شناسایی کرده و درمان آنرا نیز ارائه می دهد . یکی از ویژگی های ممتاز مثنوی معنوی این است که مولانا درد را نشان و درمان را نیز ارائه داده است .

چون شدی عشان بحر معنوی 
فرجه ای کن در جزیره مثنوی 

فرجه ای کن تا که اندر هر نفس 
مثنوی را معنوی بینی و بس

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فطرت ؛ اندیشه ای در مثنوی

  • کد کتاب: 72960 - 9/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: رحیم معینی کرمانشاهی, شعر فارسی, عرفان اسلامی, مولوی, مثنوی معنوی, شعر عرفانی, کتاب فطرت ؛ اندیشه ای در مثنوی