كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
فضیلت های فراموش شده

فضیلت های فراموش شده

نویسنده: حسینعلی راشد
ناشر: اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 232
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 38

کیفیت:  در حد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

دیباچه از جلال رفیع

شرح حال حاج آخوند ملا عباس تربتی عارف فرزانه و عالم وارسته و شخصیت کم نظیر تاریخ معاصر

این کتاب شرح حال حاج آخوند ملاعباس تربتی، عارف فرزانه، عالم وارسته و شخصیت کم‌نظیر تاریخ معاصر و پدر خطیب توانا و دانشمند فرزانه مرحوم حسینعلی راشد است. حاج آخوند

ملاعباس را باید در زمره متشرع‌ترین عارفان و عارف‌ترین متشرعان قرارداد. او از مردمی‌ترین شخصیت‌هایی است که در همان حال از عابد‌ترین آنها بوده است.

مردی که برای خدا خود را وقف مردم کرده بود، برخستگی و گرسنگی غلبه می‌کرد، بویی از ریاکاری و عوامفریبی و دنیاداری در وجودش نبود. عابد زاهدی بود که زمین را شیار و گندم را درو می‌کرد.

عالم عارفی بود که از عملگی و هیزم جمع‌کردن و بیل زدن پرهیز نداشت. از آبیاری و کشتکاری در مزرعه فارغ می‌شد و به فقه و اصول و شرح منظومه در مدرسه می‌پرداخت.

مردم به او عشق می‌ورزیدند و صاحبان قدرت به عظمت و شکوه خدایی و مردمی او معترف بودند، اما او در همان حال و در اوج محبوبیت و اقتدار خویش از مدرسه و مسجد به مزرعه می‌رفت و بیل و کلنگ را نه برای افتتاح، بلکه برای امرار معاش به دست می‌گرفت و کار می‌کرد.

او اهل کشف و کرامت، اسوه تقوی و فضیلت، نمونه وارستگی و آزادگی و قناعت، مستغرق در عوالم عشق و خدمت و مجسمه پارسایی و معنویت بود.

فقه او، علم او، مدرسه و مسجد او، با مردمداری و فداکاری و خدمتگزاری و از خودگذشتگی توأم بود...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فضیلت های فراموش شده

  • ناشر: اطلاعات
  • کد کتاب: 92209 - 95/2
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال

برچسب ها: حسینعلی راشد, ملاعباس تربتی, فقه شیعه, عرفان اسلامی, اخلاق اسلامی, فلسفه اخلاق, شیعه, کتاب فضیلت های فراموش شده