منو
سبد خرید

فضیلت خودپرستی

فضیلت خودپرستی
-38 %
فضیلت خودپرستی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 143326 - 76/4
  • وزن: 0.30kg
125,000 ریال
200,000 ریال

فضیلت خودپرستی

نویسنده: این راند
مترجم: پرویز داریوش
ناشر: اساطیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1

 کمیاب - کیفیت : در حد نو ؛ عطف کتاب چسب خوردگی دارد ، مهر دارد و دو صفحه علامت گذاری و زدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب 

دریافتی نواز خودخواهی

همراه چند مقاله از ناتانی براندون

ناتانیل براندن در سال 1930 در شهر ناتان بلومنتال واقع در ایالت اونتاریو کانادا متولد شد. او مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ی روانشناسی از دانشگاه کالیفرنیا واقع در لس‌آنجلس اخذ کرد و تحصیلات تکمیلی‌اش را تا مقطع دکترا در دانشگاه نیویورک به اتمام رساند. وی یک روان‌درمان کانادایی است که به سبب فعالیتش روی موضوع عزت‌نفس شناخته می‌شود.

نقطه نظر اصلی براندن این است که اگرچه شاید حیوانات از ذهن هوشیار یا حداقل آگاهی برخوردار باشند ولی فقط انسان است که از چارچوب فکری برخوردار است که با استفاده از آن، تصوری را در مورد خودش ایجاد می‌کند.حیوانات می‌توانند اشیاء سبزرنگ را تشخیص بدهند ولی فقط انسان است که از مفهوم رنگ سبز اطلاع دارد. سگ‌ها می‌توانند افراد را بشناسند ولی فقط ما هستیم که مفهوم انسان را درک می‌کنیم. فقط انسان می‌تواند در مورد معنی زندگی سوال کند. مفهوم‌سازی، ‌اتوماتیک نیست و به همین دلیل فکر کردن یک انتخاب است.

وی معتقد است که ما خلق شده‌ایم تا فکر کنیم و به منظور بالا بردن عزت‌نفس باید این کار را بکنیم. اگر قدرت فهم و درک‌مان را تضعیف کنیم،‌ منفعل یا ترسو باشیم، ‌گام‌به‌گام عالی‌ترین موهبتی را که داریم از بین خواهیم برد و در نتیجه خودمان از خودمان نفرت پیدا می‌کنیم. ما برای دوست داشتن خودمان باید به قدرت فکر کردن‌‌مان اهمیت بدهیم.

به عقیده براندن همان‌طور که درد فیزیکی مکانیسمی است که برای نجات جسمی ما طراحی شده است، ‌درد روان‌شناختی نیز یک هدف بیولوژیکی دارد: وقتی اضطراب و نگرانی داریم یا احساس گناه و افسردگی می‌کنیم این احساسات به ما می‌گویند که ذهن هوشیار ما در وضعیت ناسالمی قرار گرفته است.

برای تصحیح این حالت باید قاطعیت به خرج داده و ارزش‌های‌مان را ارزیابی کنیم یا ارزش‌های جدیدی برای خودمان ایجاد کنیم. در مقابل وقتی منطق‌مان را قربانی احساسات‌مان می‌کنیم اعتماد و اطمینانی را که به خودمان داریم از دست می‌دهیم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات