كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
فضا ؛ زمان و معماری

فضا ؛ زمان و معماری

نویسنده: زیگفرید گیدیون
مترجم: منوچهر مزینی
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 686
اندازه کتاب: رحلی گالینگور - سال انتشار: 1365 - دوره چاپ: 3 

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

دو جلد در یک مجلد

در میان کتاب های متعددی که درباره‌ء‌ تاریخ هنر و معماری به رشته‌ء‌ تحریر درآمده است «فضا، زمان و معماری» مقامی ارجمند دارد و شاید بی نظیر باشد. از جمله به این سبب که مؤلف در آن صرفاً تحولات و رویدادهای هنر را شرح و توصیف نکرده، بلکه با دیده ای تیز و اندیشه ای عمیق به تجزیه و تحلیل سیر و پیشرفت آن پرداخته است.

در این کتاب، ریشه های معماری معاصر مورد پژوهش قرار گرفته و مؤلف همه جا فتوای علمی خود را در سیر معماری معاصر و شناخت آن با اطمینان و قاطعیت بسیار، که حاصل مطالعات و تجارب فراوان اوست، بیان داشته است.

این کتاب نخستین بار به سال 1948 به زبان انگلیسی منتشر گشت و از آن پس تا سال 1967 شانزده بار تجدیدچاپ و پنج بار بر مطالب آن افزوده شد.به بیشتر زبانهای دنیا، از جمله ایتالیایی، ژاپنی و لهستانی ترجمه شده و نسخه‌ء‌ آلمانی آن ـ با آنکه مؤلف خود آلمانی زبان است ـ به سال 1964 منتشر گشت.

فضا، زمان، و معماری: رشد یک سنت جدید در میان کتاب های متعددی که درباره تاریخ هنر و معماری به رشته تحریر در آمده است، فضا، زمان و معماری مقامی ارجمند دارد و شاید بی نظیر باشد.از جمله بدین سبب که مولف در آن صرفاً تحولات و رویداد های هنر را شرح و توصیف نکرده، بلکه با دیده ای تیز و اندیشه ای عمیق به تجزیه و تحلیل سیر و پیشرفت آن پرداخته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فضا ؛ زمان و معماری

  • 0ریال

برچسب ها: زیگفرید گیدیون, منوچهر مزینی, معماری, شهر سازی, فلسفه هنر, ساختمان, مهندسی سازه, کتاب فضا ؛ زمان و معماری