كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فریب شعر

فریب شعر

نویسنده: سید عبدالکریم امیری فیروزکوهی
ناشر: زوار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ : 1

کیفیت : نو ؛ نوشته تقدیمی دارد

 

مروری بر کتاب

آتشم اما ز بی عشقی چو آب افسرده‌ام
در من ای سوز محبت درنمی‌گیری چرا
رحم کن برمن که از سردی چو آب افسرده‌ام

کتاب، منتخبی است از اشعار استاد امیری فیروزکوهی که ضرورتا با توضیحاتی در زیرنویس فراهم آمده است .ترتیب اشعار به حسب تاریخ سرودن آنهاست که عمدتا قصیده، غزل، منظومه و سایر اشکال شعری را در بردارد .قصیده مبعث پیامبر اکرم(ص) نیز در آغاز کتاب به چاپ رسیده است .

استاد سید عبدالکریم امیری فیروزکوهی در سال ۱۲۸۸ هجری شمسی در یکی از روستاهای فیروزکوه واقع در شمال ایران چشم به جهان گشود. او هفت ساله بود که به همراه پدر که از مردان تحصیل کرده آن روزگار بود به تهران آمد و مشغول تحصیل شد.

پدرش در همان سال درگذشت. از آن پس در دامان مادر تربیت یافت و تحصیلات ابتدایـی و متوسطه را در تهران گذراند. استاد امیری سرودن شعر را از نوجوانی آغاز کرد. در این راستا در مقدمه دیوانش چنین نوشته است: در همان اوایل نوجوانی بود که وجود جوانه‌های شعر و ذوق ادبی را در خود احساس کردم و جسته و گریخته مصراع و یا بیتی و رباعی به زبان می‌آوردم تا اینکه اولین غزل خود را که غزلی سیاسی در باب مسائل روز بود، سرودم و چاپ کردم.یکی از ویژگی‌های خاص زنده یاد استاد امیری فیروزکوهی، کتابخوانی و کتابشناسی او بود. وی همچنان که در علوم عقلی و ادبی زمان سرآمد بود، در کتابخوانی نیز شخصیتی بی‌نظیر داشت.

دوستانش در همین باره گفته‌اند کمتر کتابی به منتشر می‌شد که او به خواندن آن اهتمام نمی‌ورزید و البته که استاد حواشی بسیار بر کتاب‌های کلامی، فلسفی و ادبی نوشته و کتاب‌های بسیاری را از عربی به فارسی ترجمه کرده است. او جزء شاعرانی است که عقاید خود را در قصیده، غزل، منظومه، قطعه و مثنوی بیان می‌کرد و در تمام این زمینه‌ها نیز موفق بود، اما بیشترین نوآوری و خلاقیت او در غزل‌هایش مشهود است؛ غزل‌هایی ساده ، روان و بدون هرگونه پیچیدگی.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فریب شعر

  • ناشر: زوار
  • کد کتاب: 100368- 88/4
  • موجودی: در انبار
  • 280,000ریال
  • 220,000ریال

برچسب ها: سید عبدالکریم امیری فیروزکوهی, شعر فارسی, غزل, تاریخ ادبیات ایران, کتاب فریب شعر