كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فرهنگ و اقتصاد

فرهنگ و اقتصاد

نویسنده: الکه یونگ
مترجم: سهیل سمی - زهره حسین زادگان
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 426
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در باب ارزش ها، علم اقتصاد و کسب و کار بین المللی

از اوایل دهه 90 فرهنگ بار دیگر در حوزه تحلیل اقتصادی مطرح شد ، حال آن که در بخش اعظم نیمه دوم قرن بیستم محلی از اِعراب نداشت. در آن دوره ، دیدگاه غالب در اقتصاد بر رفتار منطقی استوار بود و به زمینه‌ای که فرایند تصمیم‌گیری در آن تحقق می‌یافت توجهی نمی‌شد .نتایج مأیوس‌کننده ناشی از این رویکرد و نیز تحولات رخ داده در اقتصاد جهان ، بذر آگاهی و توجه نسبت به محیط و زمینه تصمیم‌گیری‌ها را پاشید . البته در عالم اقتصاد همواره گرایش نهفته‌ای وجود داشته که بر اهمیت زمینه در تصمیم‌گیری‌ها تأثیر خاصی داشته است .

به علاوه ، در رشته‌های دیگر علوم اجتماعی نیز در باب تأثیر اصول اخلاقی و باورها بر رفتار اقتصادی و موفقیت اقتصادی تحقیقاتی انجام شد . در عالم اقتصاد ، ضرورت توجه به فرهنگ به مثابه عاملی تبیینی نخستین بار در دو حوزه احساس شد ، حوزه‌هایی که محققان در آنها با تفاوت‌های فرهنگی روبرو شدند ، یعنی اصطلاحاً اقتصاد توسعه و بازرگانی بین‌المللی .

از آنجا که اکثر محققانی که در مورد توسعه کشورهای توسعه نیافته مطالعه می‌کنند شهروندان کشورهای صنعتی هستند ، ناگزیر با تفاوت‌های میان کشورهای زادگاه خود و جوامع مورد تحقیقشان روبرو می‌شوند . این تفاوت‌ها هر چه بیشتر باشند ، گرایش محققان به تشریح این تفاوت‌ها بر حسب فرهنگ نیز عمیق‌تر خواهد شد .

بر همین مبنا ، عدم پیشرفت در روند توسعه اقتصادی بی هیچ شک و تردیدی به حساب عقب‌افتادگی فرهنگی گذاشته و پیشرفت غیرمنتظره اقتصادی نیز نتیجه ارزش‌هایی خاص در فرهنگی بیگانه قلمداد می‌شود ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ و اقتصاد

  • ناشر: ققنوس
  • کد کتاب: 100895 - 31/1
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 270,000ریال

برچسب ها: الکه یونگ, سهیل سمی, زهره حسین زادگان, مدیریت اقتصادی, جامعه شناسی اقتصادی, اقتصاد, رشد اقتصادی, کتاب فرهنگ و اقتصاد