كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
فرهنگ نامه ی نجوم و فضا

فرهنگ نامه ی نجوم و فضا

نویسنده: گروه نویسندگان
ناشر: طلایی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 288
اندازه کتاب: خشتی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

این اثر بر مبنای تازه‌ترین نسخه‌ی فرهنگ‌نامه‌ی فضا از انتشارات DK تنظیم شده‌است. اما دست‌اندرکاران فرهنگ‌نامه فقط به ترجمه‌ی فرهنگ مزبور بسنده نکرده‌اند.

آن‌ها علاوه بر این اطلاعاتی از تازه‌ترین کاوش‌ها و یافته‌های اخترشناسی را به کتاب افزوده‌اند و در همان حال بخش‌هایی را خودشان تالیف کرده‌اند تا خواننده‌ی فارسی زبان با اخترشناسان قدیم و جدید ایرانی آشنا شود و اطلاعاتی را از آسمان ایران در اختیار داشته باشد.

در این کتاب تا جایی که امکان‌پذیر بوده از تصاویر عکاسان و تصویرسازان ایرانی به جای تصاویر خارجی بهره گرفته شده است. ویرایش جدید کتاب تفاوت قابل توجهی در روانی متن و به روزرسانی با اطلاعات و عکس های جدید کرده است.

کاظم کوکرم که سال‌هاست همکار تحریریه‌ی نجوم است سر ویراستاری علمی ویرایش دوم فرهنگنامه‌ی نجوم و فضا را برعهده داشته. در مقدمه این کتاب می‌خوانیم:

اخترشناسی دنیای پر رمز و رازی است که به ظاهر با زندگی روزمره‌ی ما ارتباطی ندارد و فقط ذهن‌های کنجکاو را به خود جلب می‌کند. اما زمین و هر چه در آن است با کیهان عظیم اطراف آن ارتباط دارد.

در حالی که جایی آرام نشسته‌ایم با سرعتی بیش‌تر از هواپیمای جت در حال چرخش به دور مرکز زمین هستیم. از سوی دیگر زمین ما را با سرعتی صد برابر تندتر از سرعت صوت در فضا به دور خورشید می‌گرداند ..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ نامه ی نجوم و فضا

  • ناشر: طلایی
  • کد کتاب: 110537
  • موجودی: در انبار
  • 1,900,000ریال
  • 1,750,000ریال

برچسب ها: علمی عمومی, نجوم, فضا, کیهان شناسی, ستاره شناسی, کتاب فرهنگ نامه ی نجوم و فضا