دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فرهنگ نامه مارکس

فرهنگ نامه مارکس

نویسنده: ترل کارور
مترجم: اکبر معصوم بیگی
ناشر: کلاغ
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 206
اندازه كتاب: رقعی  - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

در ابتدای این کتاب به کارل مارکس، زندگی و آثار او پرداخته شده و در ادامه مدخل های ارزش، استثمار، انقلاب، ایدئولوژی، بت وارگی کالاها، بیگانگی، دولت، دیالکتیک، زیربنا و روبنا، سرمایه داری، شیوه تولید، طبقه، علم، کار، کمونیسم و ماتریالیسم ارائه شده است.

ترل کارور در این فرهنگ نامه کوچک و فشرده اما جامع، شانزده مفهوم از مهم ترین و بنیادی ترین مفهوم های اندیشه مارکس را برگزیده و کوشیده است هر یک را به زبانی ساده و گویا شرح کند. در عین حال برای آن که کار را برای خواننده فرهنگ نامه مارکس آسان کند، افزون بر مقدمه کوتاه خود به سرگذشتی تفصیلی از حال و کار و زمانه کارل مارکس از آغاز تا انجام پرداخته است.

کارور غرض از تدوین این فرهنگ نامه نومایه را آشناساختن دانشجویان علوم انسانی و فلسفه و دیگر علاقه مندان با مفهوم های اساسی جهان فکری اندیشه ور انقلابی بزرگی می داند که علم اجتماعی و فلسفه را نه برای تکیه زدن بر کرسی های دانشگاه و بافتن «مبهمات» عالمانه که برای تغییر اجتماعی می خواهند.

...آیا سرنوشت زن را ساختار بدنش تعیین می کند؟
آزادی و اعتلای زن به شکل لاینفکی با مبارزه ی طبقه ی کارگر برای بازسازی کل روابط اقتصادی و اجتماعی گره خورده است.از نخستین روزهای پیدایش جنبش انقلابی کارگری در عصر جدید، مارکسیست ها در صف اول مبارزه برای احقاق حقوق زنان ایستاده اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات