کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
فرهنگ معاصر عربی ‌ـ ‌فارسی

فرهنگ معاصر عربی ‌ـ ‌فارسی

نویسنده: عبدالنبی قیم
ناشر: فرهنگ معاصر
زبان کتاب: فارسی - عربی
تعداد صفحه: 1269
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1393 ~ 1384 - دوره چاپ: 11 ~ 4

 

مروری بر کتاب 

در این فرهنگ دو زبانه بیش از ۵۰ هزار مدخل شامل واژه‌های جدید و قدیمی زبان عربی و ترجمه‌ی‌ آن‌ها به زبان فارسی آورده ‌شده است. این لغت‌نامه در یک جلد تدوین شده است. مبنای انتخاب این کلمات براساس معادل‌های پرکاربرد در فرهنگ‌های معتبر و جدید عربی ازجمله؛ قاموس المورد، المنجد، المعجم العربی الحدیث و قاموس الیاس العصری است.

ترتیب الفبایی، بیان مصدری فعل‌ها، برابریابی مصدرها، حذف مصدرها، حذف ال معرفه، ذکر ریشه‌ی مدخل‌ها، بیان فارسی مفعول و فاعل، درج عین‌الفعل مضارع و ضبط اصطلاحات علمی از نکاتی است که در تدوین این واژه‌نامه رعایت شده است. ترجمه‌ی فارسی، مثال، مترادف‌ و متضاد و... از مواردی هستند که در زیر هر مدخل به آن اشاره شده است. این فرهنگ کامل و مفصل می‌تواند نیاز افرادی را که در ترجمه‌های خود به مشکل برمی‌خورند برطرف کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ معاصر عربی ‌ـ ‌فارسی

  • 1,100,000ریال
  • 790,000ریال

برچسب ها: عبدالنبی قیم, زبان عربی, لغتنامه, فرهنگ لغت, کتاب فرهنگ معاصر عربی ‌ـ ‌فارسی