منو
سبد خرید

فرهنگ مصادر اللغه

فرهنگ مصادر اللغه
-21 %
فرهنگ مصادر اللغه
  • موجودی: موجود
  • مدل: 130200 - 31/5
  • وزن: 1.20kg
670,000 ریال
850,000 ریال

فرهنگ مصادر اللغه

تصحیح: عزیزالله جوینی
ناشر: دانشگاه تهران
زبان کتاب: فارسی - عربی
تعداد صفحه: 710
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

بخش ثلاثی مزید فیه نسخه محفوظ در کتابخانه آستان قدس رضوی

این فرهنگ شامل بخش ثلاثی مزید فیه و رباعی مجرد است که از نسخه‌ای متعلق به‌کتابخانه آستان قدس رضوی تصحیح شده و توسط نادر شاه افشار در سال 1145 وقف این کتابخانه شده است. روش ارائه مداخل و لغات به‌گونه‌ای است که ابتدا مصدر ذکر شده و پس از آن معانی مرتبط با استناد به‌آیات، احادیث و کلام بزرگان نقل گردیده است. تقسیم‌بندی بخش‌های مختلف فرهنگ براساس باب‌های مزید فیه صورت گرفته است و 22 باب در آن به‌چشم می‌خورد.

عزیزاله جوینی (زاده ۲ آذر ۱۳۰۴ - درگذشته ۲۵ بهمن ۱۳۹۱)، مصحح، محقق، نسخه‌شناس، مصحح متون کهن ادبی و شاهنامه‌پژوه، استاد است. در۲ آذر ماه سال ۱۳۰۴ در روستای کلاته علی در نزدیکی شهر اسفراین به دنیا آمد. وی تحصیلاتش را تا دوره دکترا ادامه داد و در حوزه ادبیات فارسی و عربی، تلاش‌های بسیاری انجام داد. وی همچنین استاد بازنشسته دانشکده ادبیات دانشگاه تهران بود.

عزیزالله جوینی شاهنامه فلورانس، نسخه خطی موزه فلورانس را دکترعزیزالله جوینی در هشت جلد تصحیح نموده که توسط انتشارات دانشگاه تهران تا کنون ۷ جلد آن چند بار چاپ شده و جلد هشتم در دست چاپ می‌باشد. این نسخه از شاهنامه ناتمام است و تقریباً شامل نیمی از متن اثر است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات