لارستان

لارستان

نویسنده: محمدباقر وثوقی
ناشر: دفتر پژوهشهای فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 96
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ مهر دارد

 

مروری بر کتاب

مصور

"لارستان "ناحیه‌ای است در جنوب فارس که به دلیل واقع شدن در پس کرانه خلیج فارس دارای اهمیت خاصی است .نویسنده آن جا که به پیشینه تاریخی منطقه مربوط می‌شود ناگزیر لارستان قدیم را مطمح نظر قرار داده که شامل محدوده جغرافیایی بسیار پهناورتر از مرزبندی‌های کنونی است .

مهم‌ترین ویژگی اجتماعی لارستان ارتباط و پیوند اقتصادی فرهنگی با کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و حوزه اقیانوس هند است که قدمت چند صد ساله دارد .در بخش‌های مختلف این کتاب، ضمن بررسی وضعیت جغرافیایی و فرهنگی تاریخی لارستان، ارتباط عمیق سرگذشت تاریخی این منطقه با تحولات سیاسی خلیج فارس تشریح می‌شود .

« لارستان » در محدوده قدیمی اش که شهرهای کنونی بندر لنگه، لامرد و لار و بخشی از استان های هرمزگان را شامل می شود دارای لهجه ها و گویش های محلی بسیار ارزشمندی است که از دیرباز مورد توجه محققین خارجی و داخلی قرار داشته و از عمر اولین پژوهش مستقل درباره آن حدود نود سال می گذرد. این تحقیق در سال ۱۹۰۹ میلادی توسط « اسکارمان» آلمانی به رشته تحریر درآمده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

لارستان

  • 120,000ریال

برچسب ها: محمدباقر وثوقی, لارستان, فارس, تاریخ فرهنگی, جغرافیای تاریخی فارس, جغرافیای تاریخی ایران, جغرافیای تاریخی لارستان, کتاب فرهنگ لارستانی