دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فرهنگ فیلم های سینمای ایران ؛ جلد اول و دوم

فرهنگ فیلم های سینمای ایران

نویسنده: جمال امید
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 744
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 5


مروری بر کتاب

مصور

دو جلدی 

فرهنگ فیلم های سینمای ایران شامل مشخصات کامل فنی، هنری و خلاصه ی داستان فیلم های بلند (60دقیقه به بالا) داستانی سینمای ایران از سال 1309 - سال تهیه ی نخستین فیلم ایرانی - تا سال 1366 است.

 در این مجموعه فقط از فیلم‌هایی نام برده شده که به نمایش عمومی - حتی برای یک سانس در آمده‌اند. برخی از شرح داستان‌ها ممکن است با اصل ماجرا در فیلم‌ها مطابقت نداشته باشد که این به خاطر استفاده از متنی است که فیلم‌سازان در اختیار مولف قرار داده‌اند. 

سینمای ایران به رغم برخورداری از قدمتی نزدیک به هفتاد سال در تولید، تنها در دهه ی اخیر بود که تواست به عنوان یک صنعت فیلمسازی با هویت مستقل فرهنگی و هنری ظاهر شود و طی همین ایام بود که هدف های عمده چون آزاد ساختن هنر فیلم در داخل کشور از قید تسلط سینمای غرب، بازسازی زیربنای مالی و اقتصادی، جذب استعدادهای جوان به سینما، ترویج روابط متقابل بین فیلم‌سازان و تماشاگران جوان، طی برنامه‌ریزی دقیق محقق گردید.

یقینا طی همین دوره در تاریخ سینمای ایران است که فیلم‌سازان توانستند بدون هراس از شکست مالی، به موضوعات مورد علاقشان پرداخته و آزادانه براساس مضامینی که مستقیما از فرهنگ سنتی‌شان نشات می‌گرفت سرگرم فعالیت خلاقه شوند. و حاصل امر استقبال فراوان جوامع بین‌المللی از تولیدات سینمای ایران بود، به طور کلی در سال‌های اخیر جاذبه ساختن فیلم‌های هنری و با ارزش که بتوانند موفقیت‌های چشمگیری در جشنواره‌های بین‌المللی کسب کنند، انگیزی نیرومندی برای بسیاری از فیلمسازان ایرانی بوده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات