کتاب فرهنگ فلسفی و فلسفه سیاسی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب جامعه شناسی ، تاریخ اجتماعی انتشارات پایان

فرهنگ فلسفی و فلسفه سیاسی

نویسنده: قیصر کللی
ناشر: پایان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1391- دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

کتاب ، فرهنگ لغتی است از تمام کلمات اصطلاحات فلسفی و سیاسی .فرهنگ فلسفی و فلسفه سیاسی بر اساس حروف الفبا مرتب شده و کار را به غایت برای خواننده راحت کرده است.

در  ایران استقبال از موضوعات دانش محور تا این اواخر کم رنگ و کم فروغ بوده است و این کم فروغی در برخورد با فلسفه و فلسفه سیاسی بیشتر خود را می‌نمایاند. بسیاری از روان‌شناسان اجتماع و اهالی فلسفه نبود جایگاه مناسب برای فلسفه در شرق را یکی از عوامل اصلی عقب ماندگی می‌دانند. بر این اساس و به منظور برداشتن گامی در راه یاری رساندن به رشد اندیشه فلسفی نگارش این کتاب مورد توجه قرار گرفته است.

سبک نگارش این فرهنگ با دیگر فرهنگ‌نامه‌ها و دانش‌نامه‌های موجود متفاوت است و نقد و تحلیل مکاتب و واژه‌ها نیز در این فرهنگ لحاظ شده است. آنچه مسلم است سبک نگارش فرهنگ و دانش‌نامه فلسفی نباید خشک و محدود به توصیف عنوان و مکتب باشد. تحلیل و نقد عناوین و مکاتب باعث روشنی بیشتری برای مخاطب خواهد شد. نگارش‌ فرهنگ‌نامه فلسفی و فلسفه سیاسی به سبک معمول و سنتی بیشتر پاسخ گوی افراد آکادمیک است. اما اگر تحلیل و تشریح را هم برای برخی از عناوین و مکاتب لحاظ کنیم در آن صورت فرهنگ‌نامه هم پاسخ‌گوی افراد آکادمیک و هم پاسخ گوی افراد غیرآکادمیک خواهد بود.

فرهنگ فلسفی و فلسفه سیاسی بر اساس حروف الفبا مرتب شده و کار را به غایت برای خواننده راحت کرده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ فلسفی و فلسفه سیاسی

  • ناشر: پایان
  • کد کتاب: 85465 - 112/6
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 155,000ریال

برچسب ها: قیصر کللی, فلسفه اجتماعی, فلسفه غرب, واژه نامه فلسفی, واژه نامه سیاسی, علوم سیاسی, کتاب فرهنگ فلسفی و فلسفه سیاسی