دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فرهنگ فارسی معین ، تک جلدی

فرهنگ فارسی معین ، تک جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد

فرهنگ فارسی معین

نویسنده: محمد معین
ناشر: اشجع
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1450
اندازه کتاب: جیبی سلفون - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ : 1

 

مروری بر کتاب

 بدون شک از جمله تحقیقات و پژوهش هایی که زبان فارسی نیازمند آن بوده و هست و دست اندر کاران فرهنگ و زبان آن طور که باید و شاید حق آن را ادا نکرده اند دو چیز است: یکی تدوین فرهنگی جامع و دقیق به فارسی و دیگری تالیف دستور زبان فارسی بر اساس موازین علمی و با توجه به متون معتبر و درجه اول. هر چند که فرهنگ لغات و دستور زبان در فارسی بسیار تالیف شده است و تا اندازه ای جوابگوی پاره ای از تقاضاها و نیازهای پژوهشگران و محققان بوده، ولی به هیچ وجه کافی نیست.

فرهنگ معین شامل ۳ بخش لغات، ترکیبات خارجی و اعلام آن است که هرکدام از این ۳ بخش دارای مشخصاتی است که فهرست‌وار به شرح زیر می‌باشد:

الف - بخش لغات شامل (مواد، املاء، تلفظ، اصل و ریشه، دستور، معانی و مفاهیم، شواهد و امثله، مترادف و متضاد، توضیح، لغات مصوب فرهنگستان)

ب - بخش ترکیبات خارجی شامل (مواد املاء، تلفظ، اصل و ریشه، دستور، معانی و شرح اعلام، شواهد، توضیح، تواریخ، نامهای مصوب فرهنگستان) است. به‌طور کلی با استفاده از فرهنگ معین می‌توان اطلاعاتی از واژگان و اصطلاحات فارسی (ایرانی، عربی، ترکی، مغولی، هندی و واژگان زبان‌های اروپایی مستعمل در فارسی) اعم از فصیح و عامیانه پی برد، و از تلفظ، معرفت بر ریشه و وجه اشتقاق و ترکیبات و ترکیبات کلمات آگاهی یافت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات