كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فرهنگ فارسی معین ، شش جلدی

فرهنگ فارسی دکتر محمد معین

نویسنده: محمد معین
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 2390 
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1388 ~ 1375 - دوره چاپ: 26 ~ 9

کیفیت : عالی ~ درحدنو


مروری بر کتاب 

لغت نامه فارسی دکتر محمد معین از "الف" تا "ی" در شش جلد

هیچ فرهنگ کاملی کار یک تن نباید باشد و نمی تواند باشد.
استناد و انتساب یک فرهنگ( مانند لاروس، کیه، المنجد و غیره) بیک مولف برای پشقدمی و طرح اصلی و کوشش بیشتری است که موسس آنها بعمل آورده. 

کتاب حاضر مبتنی بر ۳۰۰۰۰ فیش است که نگارنده بیاری گروهی ازدوستان و دانشجویان در طی بیست سال فراهم کرده.

فرهنگ فارسی کنونی شامل یک مقدمه و سه بخش است:
• لغات
• ترکیبات خارجی
• اعلام

اختصار و ایجاز در تعریف معنای لغات آورده شده،استفاده از شیوه رسم الخط کتاب های درسی،اعراب گذاری لغات جهت کمک به تلفظ آنها،استفاده از «ی» به جای همزه «ء» در املای کلمات،افزودن لغات رایج امروزی (همچون کامپیوتر، موبایل، فاکس و ...) همراه با معادل فارسی آنها .

با توجه به این که مدت های مدیدی از نوشتن «فرهنگ معین» می گذرد و با توجه به دگرگونی روزافزون و تحول یک زبان در بستر زمان، بسیاری از تعریف های لغات سیاسی و علمی و ... با تعاریف جامع تر و روزآمدتر جایگزین شده است.

گرچه مبنا و اصول کار تدوین کنندگان این فرهنگ، همان فرهنگ شش جلدی بوده است، با این همه آنان تلاش کرده اند که در تهیه و آماده سازی فرهنگ حاضر به یک رونویسی محض از روی فرهنگ شش جلدی دست نزنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ فارسی معین ، شش جلدی

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 105501 - 207/5
  • موجودی: در انبار
  • 2,800,000ریال

برچسب ها: محمد معین, دستور زبان فارسی, لغت نامه, فرهنگنامه, لغتنامه, فرهنگ لغت, کتاب فرهنگ فارسی دکتر محمد معین ؛ شش جلدی