فرهنگ علوم رفتاری ؛ فارسی - انگلیسی

فرهنگ علوم رفتاری

نویسنده: علی اکبر شعاری نژاد
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 590
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 2 


مروری بر کتاب 

 فارسی - انگلیسی

شاید اغراق نباشد که بگوییم شرط عمده و اساسی در فهم علم، آشنایی با زبان خاص آن علم و آگاهی از اصطلاحات ویژه آن است؛ یعنی مفاهیم بنیادی که در آن رشته به کار می‌روند و بدون درک آنها هرگز نمی‌توان وارد حریم آن علم شد.
به نظر می‌رسد گستره علوم انسانی وسیع‌ترین محدوده علومی باشد که آدمی تاکنون موفق به کشف آن شده است. از میان این علم‌ها نیز قدیمی‌ترین و از وجهی، جدیدترین علمی که مفاهیم آن مورد بحث قرار گرفته است، می‌توان به علوم رفتاری اشاره کرد که به مسائل مهم انسان و انسانی می‌پردازد و آشنایی با مفاهیم به کار رفته در آن، شرط اصلی و مقدماتی آشنایی با علوم رفتاری است که به نوبه خود راه را برای آشنایی با انسان فراهم می‌سازد.

وظیفه اساسی یک فرهنگ ، گردآوری ، یادداشت و معرفی کاربرد عملی یا تاریخی یک سری اصطلاحات مورد قبول متخصصان در یک رشته علمی است . کتاب فوق نیز بر همین اساس کوشیده است با توجه به نکات مذکور ، مفاهیم و اصطلاحات غالباً متداول روان شناسی و علوم تربیتی از منابع معتبر را استخراج و گردآوری نماید . در این فرهنگ ، اساس کار ، علوم روان شناسی و تربیتی ( در تمام شاخه ها یا رشته ها ) می باشند ولی چون آن علوم با جامعه شناسی و فلسفه نیز ارتباط ریشه ای دارند بعضی اصطلاحات فلسفی و جامعه شناسی در ارتباط با علوم روان شناسی و تربیتی اشاره شده است . همچنین علاوه بر اینکه حدود 4700 اصطلاح بیان گردیده ، 280 نفر هم از روان شناسان و مربیان و فیلسوفان معرفی شده اند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ علوم رفتاری ؛ فارسی - انگلیسی

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 95770 - 34/1
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال
  • 340,000ریال

برچسب ها: علی اکبر شعاری نژاد, لغت نامه, دیکشنری, علوم رفتاری, علوم اجتماعی, کتاب فرهنگ علوم رفتاری