منو
سبد خرید

فرهنگ جهانی ؛ رسانه، هنر، سیاست گذاری و جهانی شدن

فرهنگ جهانی ؛ رسانه، هنر، سیاست گذاری و جهانی شدن
فرهنگ جهانی ؛ رسانه، هنر، سیاست گذاری و جهانی شدن
  • موجودی: موجود
  • مدل: 130761 - 117/1
  • وزن: 0.60kg
210,000 ریال

فرهنگ جهانی

نویسنده: دایانا کرین , نوبوکو ناواشیما , کنجی کاوازاکی
مترجم : نعمت الله فاضلی , مرتضی قلیچ

ناشر: دانشگاه امام صادق (ع)
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 540
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

رسانه، هنر، سیاست گذاری و جهانی شدن

 این کتاب از آنجا که به تجارب کشورها و شهرها و صنایع فرهنگی در قبال جهانی شدن فرهنگی می‌پردازد، کتاب ارزنده‌ای است. راهبردهایی که کارگزاران فرهنگی در اثر جهانی شدن برگزیده‌اند، بسیار تحت تاثیر شرایط جهانی است و این کتاب از این حیث به راهبردهای متنوع کشورها و شهرها در عرصه‌های تولید، توزیع و مصرف فرهنگ می‌پردازد.

کتاب حاضر، حاوی نظرات صاحب‌نظران از کشورهای مختلف مانند ژاپن، سنگاپور و ایالات متحده دربارة فرهنگ است. در این کتاب، فرهنگ، امری منطقه‌ای، فراملی و جهانی قلمداد شده است.

چگونه می‌توانیم حرکت‌های جهانی را شناسایی کنیم؟ در پاسخ به این سئوال باید گفت که این امر هم جنبة مثبت و هم جنبة منفی دارد. از یک سو صدها بخش مجرای فرهنگی وجود دارد که به صورت منطقه‌ای یا فراملی و یا جهانی توسعه می‌یابد و از سوی دیگر تنش‌های بسیاری بین تمدن‌ها (و حتی از دیدگاه القاعده جنگ بین فرهنگ‌ها) وجود دارد که مانع توسعه و انتشار فرهنگ جهانی می‌شود.

در عین این که کشورهایی وجود دارند که تقریبا از فرهنگ جهانی منزوی شده‌اند، که این انزوا بعضا از فقر مفرط (برای مثال کشورهای چاد یا نیجر در آفریقا) ناشی می‌شود و یا این که این انزوا ناشی از سیاست سانسور خود کشورها نشات گرفته است (برای مثال میانمار).

در مجموع این ایده‌ها را می‌توان چنین طبقه‌بندی کرد:
انزوای فرهنگی
برخورد تمدن‌ها
جنگ بین فرهنگ‌ها
فرهنگ‌های فراملی منطقه‌ای...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات