کتاب فرهنگ جامع لغات متشابه فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب زبان فارسی و تاريخ ادبيات  انتشارات راستی نو

فرهنگ جامع لغات متشابه

نویسنده: عبدالله قاسمی شهمیرزادی
ناشر: راستی نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 255
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ : 3

کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب 

عربی و فارسی

نویسنده این کتاب معتقد است بر اثر جاه‌طلبی و قدرت‌نمایی ادبی پاره‌ای از دانشمندان این سرزمین، زبان و ادبیات کهن ایرانی به‌آسانی تحت نفوذ و حتی انقیاد ادبیات عرب قرار گرفت و به هر تقدیر امروزه که قرن‌های متمادی از آن زمان می‌گذرد، لغات و واژه‌های عربی آنچنان در ادبیات فارسی جای گرفته است که امکان نوشتن یک نثر فارسی سره را غیرعملی کرده است.

بنابراین در این فرهنگ کوشیده است واژه‌های متشابه عربی که در فارسی استعمال می‌شود را پیدا کند و از تدارک لغات نامأنوس و غیرمستعمل خودداری کرده است. از جمله امتیازات خاص این فرهنگ آن است که در آن به ذکر یک یا دو معنی مستعمل یک واژه اکتفا نشده، بلکه به شرح بیشتر معانی کثیرالاستعمال آن واژه در زبان فارسی پرداخته شده است و دیگر اینکه این در تهیه این مجموعه از بهترین منابع ادبی پارسی استفاده شده که به این شرح هستند: کلیله و دمنه، گلستان سعدی، چهارمقاله نظامی، قابوس‌نامه، مرزبان‌نامه، اخلاق ناصری، وجه دین و سفرنامه ناصرخسرو و کتب قرائت فارسی کلاس‌های دبیرستان.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ جامع لغات متشابه

  • ناشر: راستی نو
  • کد کتاب: 102208- 21/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: عبدالله قاسمی شهمیرزادی, دستور زبان فارسی, دستور زبان عربی, صرف و نحو, لغتنامه, زبان فارسی, کتاب فرهنگ جامع لغات متشابه