كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فرهنگ توصیفی آواشناسی و واج شناسی

فرهنگ توصیفی آواشناسی و واج شناسی

نویسنده: گلناز مدرسی قوامی
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 346
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

فرهنگنامه های زبان شناسی 10

با توجه به گسترش مطالعاتی که در حوزۀ زبان‌شناسی اجتماعی صورت می‌پذیرند و افزوده‌شدن بر شمار واژه‌ها و اصطلاح‌های تخصصی در این حوزۀ میان‌رشته‌ای و نیز با توجه به آنکه تاکنون فرهنگی توصیفی در این حوزه نگاشته نشده است، تدوین فرهنگی توصیفی که دربردارندۀ مهم‌ترین و پربسامدترین واژه‌ها و اصطلاح‌های تخصصی حوزۀ یادشده است، ضروری می‌نمود.

بنابراین هدف از تدوین نوشتۀ حاضر، گردآوری مجموعۀ اصطلاحات فنی شاخه‌ای میان‌رشته‌ای از زبان‌شناسی و جامعه‌شناسی بوده است که با نام جامعه‌شناسی زبان معرفی شده است. چنانکه صاحب‌نظران این حوزۀ میان‌رشته‌ای همواره آگاه بوده‌اند و تأکید کرده‌اند، جامعه‌شناسی زبان اصطلاحی است که در برابر عبارت sociologi of lamguage به کار می‌رود و برابری که برای واژۀ sociolinguistics برابری صحیح تلقی می‌شود، زبان‌شناسی اجتماعی است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ توصیفی آواشناسی و واج شناسی

  • ناشر: علمی
  • کد کتاب: 41562
  • موجودی: در انبار
  • 345,000ریال
  • 310,000ریال

برچسب ها: گلناز مدرسی قوامی, جامعه شناسی زبان, زبانشناسی, نقد ادبی, زبانشناسی اجتماعی, کتاب فرهنگ توصیفی آواشناسی و واج شناسی