کتاب فرهنگ تفسیری موسیقی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب موسیقی انتشارات دایره

فرهنگ تفسیری موسیقی

نویسنده: بهروز وجدانی
ناشر: دایره - خاتون
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 724
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

شامل بیش از ۷۰۰۰ واژه ی موسیقی از زبان های مختلف ؛ انگلیسی٫ فرانسوی ٫ آلمانی ٫ مجاری٫ یونانی ٫ ایتالیایی ٫ لاتین ٫ رومن کاتولیک ٫ اسپانیایی ٫ و مخفف

توجه به افزایش روز افزون علاقه مندان موسیقی و تمایل شدی برای درک اصطلاحات مربوط به آن- نیاز به یک فرهنگ جامع در زمینه ی واژگان موسیقی قابل درک است.البته به صورت پراکنده در این بستر تلاش هایی شده است- اما جواب های خواسته ها و توقعات اهل ذوق و تحقیق نیست.

فرهنگ حاضر بر اساس آن چه در کتاب های معتبر موسیقی در ایران و جهان وجود دارد- شکل گرفته است و می تواند مورد استفاده ی همه ی علاقمندانی باشد که در زمینه ی موسیقی مطالعه و پژوهش می کنند.

این فرهنگ تقریبا کلیه ی واژه های موسیقی که در فرهنگ های شناخته شده ای مثل وبسترز- لاروس- هاروارد- بریتانیکا و فرهنگ های دیگر آمده را در بر دارد.ضمنا برای هر وازه سعی شده است توصیف و تعریف جامعی با استفاده از منابع و مآخذ داخلی و خارجی به دست داده شود.

روش دیگری که همواره در این کتاب رعایت شده ذکر نام نویسنده و مترجم در جلوی واژه ای است که در کتاب آن ها آمده است.ضمنا در مورد وازه هایی که تعریف مربوط به آن ها با شک و تردید تلقی شده و قطعیت کافی برای جامع بودن توصیف آنها وجود نداشته از تعاریف مختلف در مراجع معتبر و تطبیق آن ها با هم استفاده شده است.

ضمنا فهرست کامل کتبی که برای تنظیم این فرهنگ نامه مورد استفاده قرار گرفته برای سهولت و دسترسی آسان تر خوانندگان و علاقمندان پی گیری زیاد باز هم عاری از خطاها و کاستی ها نیست که امید است به کوشش مترجمان و پژوهشگران موسیقی در آینده تکمیل تر شده و نواقص آن بر طرف گردد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ تفسیری موسیقی

  • ناشر: دایره
  • کد کتاب: 76592
  • موجودی: در انبار
  • 480,000ریال
  • 430,000ریال

برچسب ها: بهروز وجدانی, موسیقی کلاسیک, موسیقی, دیکشنری, کتاب فرهنگ تفسیری موسیقی