دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فرهنگ تشریحی زمین شناسی نفت

فرهنگ تشریحی زمین شناسی نفت

نویسنده: پرویز رفعتی , سعید علیزاده
ناشر: دانشگاه امام حسین(ع)
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 589
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

زمین‌شناسی دانش مطالعه زمین است و کاربرد زیادی در اکتشافات و استخراج نفت و گاز دارد (زمین‌شناسی نفت). فقدان یک فرهنگ تشریحی و مصور اصطلاحات رایج در زمین‌شناسی نفت به زبان فارسی، مولفین را بر آن داشت تا تجربیات صنعتی خود و منابع آکادمیک موجود را در قالب این فرهنگ به همکاران عرضه نماید. این فرهنگ مشتمل بر تشریح تصویری لغات مبهم و پرکاربرد در زمینه زمین‌شناسی، حفاری، ژئوشیمی،‌ ژئوفیزیک و سایر علوم مرتبط می‌باشد.همچنین سعی شده است تا آن جنبه از لغات و اصطلاحات که در صنعت نفت مطرح می باشد، توصیف شود. چرا که ممکن است یک اصطلاح در زمینه تخصصی دیگری غیر از زمین شناسی نفت، معنای متفاوتی داشته باشد.

جهت آشنایی با سازنده های زمین شناسی مهم و پرکاربرد، سازنده های اصلی موجود در حوزه های رسوبی نفت خیز کشور در لابه لای لغات ارائه شده اند. همچنین پاره ای از اصطلاحات غیر زمین شناسی پرکاربرد در مراحل اکتشاف و حفاری منابع نفت و گاز نیز ارائه شده است؛ چرا که زمین شناسان با آن ها کاملا در ارتباط می باشند. به منظور پرهیز از استفاده از لغات بیگانه تا حد ممکن از معادل فارسی پیشنهادی فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی استفاده شده است. به علاوه جهت پرهیز از تکرار تصاویر در متن، همه تصاویر در بخش جداگانه ای ارائه و در متن به آن ها ارجاع داده شده است.

در ضمن برای تسریع در استفاده از فرهنگ و یافتن توضیح مربوط، اصطلاحات بر اساس ترتیب حروف لاتین مرتب شده اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات