كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فرهنگ ترکی به فارسی

فرهنگ ترکی به فارسی

نویسنده: میرزا مهدی خان استرآبادی - روشن خیاوی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 270
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

سنگلاخ

از سده ی دوازدهم هجری

صاحبنظران درباره ی فرهنگ ترکی به فارسی سنگلاخ گفته اند : «... برای آگهی از زبان ترکی به همان میزان ارزش دارد که برهان قاطع برای زبان فارسی ».گرچه این قیاس خود برای نشان دادن منزلت و فایده ی این فرهنگ کافی است ، اما گذشته از آن می توان مزایا و فواید زیر را نیز برشمرد :

علاوه بر معنای فارسی لغات ترکی ، برابر عربی و هندی و گاه یونانی آن ها نیز آورده شده ؛ اطلاعات ارزنده ای درباره ی ملل و نحل و اقوام و قبایل و عادات و رسوم آن ها در آن مندرج است ؛ بسیاری اسامی و اعلام جغرافیایی در آن گنجانده شده ، اطلاعات تاریخی ارزشمندی درباره خاندان های نامدار گذشته و تاریخ ایران و ترکان در آن می توان یافت ؛ منبعی است سودمند و حتا بی نظیر درباره ی اصطلاحات علومی از قبیل ستاره شناسی و طب ، داروشناسی اسامی گیاهان وجانوران و اغذیه و امثال این ها ؛ مرجعی است برای تحقیق در تاریخ و ریشه شناسی زبان ترکی و پی بردن به معانی گمشده ی واژه ها یا معنای دقیق آنها ، رویهمرفته این فرهنگ 6000 واژه ای خود دایره المعارفی کوچک است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ ترکی به فارسی

  • ناشر: نشر مرکز
  • کد کتاب: 102068 - 108/4
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 170,000ریال

برچسب ها: میرزا مهدی خان استرآبادی, روشن خیاوی, زبان ترکی, زبان آذری, ترکی, زبان فارسی, لغتنامه, دیکشنری, کتاب فرهنگ ترکی به فارسی