دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فرهنگ ترکی استانبولی انگلیسی - فارسی

فرهنگ ترکی استانبولی انگلیسی - فارسی
درحال حاضر موجود نمی باشد

فرهنگ ترکی  استانبولی ؛  انگلیسی - فارسی 

نویسنده: قدیر گلکاریان
ناشر: رهنما
زبان کتاب: فارسی - استانبولی - انگلیسی
تعداد صفحه: 820
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1 ویرایش :  2

 

مروری بر کتاب

فرهنگ سه زبانه

این کتاب ترجمه فرهنگ ترکی – انگلیسی می باشد :
1- قابل استفاده انگلیسی زبانهایی است که مایلند از زبان استانبولی آگاهی یابند.
2- قابل استفاده دانشجویان و دانش پژوهانی است که به زبان فارسی یا انگلیسی آشنایی دارند و مایلند در مورد زبان استانبولی نیز اطلاعاتی کسب کنند.
3- قابل استفاده برای آنهایی که در کشور ترکیه یا دیگر کشورهای ترک زبان زندگی می کنند و با زبان انگلیسی آشنایی دارند.

در این کتاب شده است حدود 2500 لغت متداول فنی ،علمی و ادبی در کتاب گنجانده شود که در این جلد ویرایش غالب بر 3000 لغت دیگر نیز به آنها افزوده شده است.ترک زبان ها هم می توانند از این فرهنگ برای بهره جستن از معادلهای فارسی و انگلیسی استفاده نمایند.

ترکی استانبولی یکی از زبان‌های شاخه جنوب غربی یا گروه اوغوز، زبان‌های ترکی است که ۸۳ میلیون نفر در سراسر جهان به عنوان زبان مادری به آن تکلم می‌کنند. این زبان رایج‌ترین زبان از شاخه‌ی زبان‌های ترکی می‌باشد. جغرافیای آن شامل ترکیه و قبرس شمالی و قسمت‌های کوچکی در عراق، یونان، بلغارستان، جمهوری مقدونیه، کوزوو، آلبانی و دیگر قسمت‌های شرقی اروپا را شامل می‌ود. سالانه جمعیت بسیاری نیز از ترکیه به غرب اروپا و علل الخصوص آلمان مهاجرت می‌کنند که موجب تکلم ترکی در آن مناطق می‌گردد.

ریشهٔ زبان ترکی را می‌توان در آسیای مرکزی جست. با گسترش قلمرو امپراتوری عثمانی این زبان که زبان رسمی آن‌ها بود اصلاحات بسیاری می‌یافت. به طور مثال آتاتورک (اولین رییس جمهور ترکیه) در سال ۱۹۲۸، الفبای عثمانی را با الفبای آوایی لاتین جایگزین نمود و کلمات بیشمار عربی، فارسی و… را از این زبان حذف نمود.الفباي ترکي استانبولي، از بيست و نه حرف از حروف لاتين تشکيل شده است. اگر مي‌خواهيد يادگيري زبان ترکي را شروع کنيد، جزو اولين نيازمندي‌هاي شما در کنار انتخاب يک کتاب آموزشي خوب، داشتن يک فرهنگ لغت ترکي فارسي عالي و قابل اعتماد است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات