کتاب فرهنگ بزرگ سخن ؛ هشت جلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب زبان فارسی و تاريخ ادبيات  انتشارات سخن

فرهنگ بزرگ سخن 

نویسنده: حسن انوری
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 8592
اندازه کتاب: رقعی گالینگور- سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 8

 

مروری بر کتاب

 

اين کتاب هشت جلدی دارای بيش از 75000 سرواژه‌ی اصلی (مدخل اصلی)، 45000 سرواژه‌ی فرعی (مدخل فرعی)، 160000 شاهد مستند، 1000 مثال و 1500 تصوير است. کتاب فرهنگ بزرگ سخن شامل همه‌ی واژه‌های به کار رفته در زبان فارسی قديم و جديد است که از 450 اثر و از آثار هشتصد نويسنده و شاعر استخراج شده است و از آن ميان 270 اثر مکتوب از قدما و 183 اثر از معاصران مبناي کار بوده است.

در اين فرهنگ براي همه‌ي واژه‌ها و تعبيرات در حوزه‌ی واژگان عمومی از قديم و جديد شاهد مستند نقل شده و نخستين بار در تاريخ فرهنگ‌نويسی فارسی، آثار نويسندگان و شاعران قديم در کنار نويسندگان دوره‌ی قاجار و قرن حاضر قرار گرفته است، از اين رو فرهنگ بزرگ سخن سير تحول واژه‌ها را از قرن سوم و چهارم هجری تا امروز نشان می دهد.

همچنين در آثار مربوط به زمان حاضر سعی شده است از کسانی شاهد نقل شود که زبان فارسی، زبان مادری آنان بوده و به ويژه به زبان فارسی متداول در مرکز ايران داستان نوشته‌اند، چنان که بر اين مبنا، در آغاز کار يک‌صد و سی و پنج اثر از نويسندگان معاصر فيش شده است. فرهنگ بزرگ سخن، نخستين فرهنگ بزرگی است که به وسيله‌ی متخصصان رشته‌های گوناگون علمی نوشته شده و اصطلاحات هر رشته را، متخصص آن رشته نوشته است.

 

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ بزرگ سخن ؛ هشت جلدی

  • ناشر: سخن
  • کد کتاب: 87356
  • موجودی: در انبار
  • 8,500,000ریال
  • 7,500,000ریال

برچسب ها: حسن انوری, لغتنامه, زبان فارسی, واژه نامه, دیکشنری, تاریخ ادبیات فارسی, تاریخ زبان فارسی, کتاب فرهنگ بزرگ سخن ؛ هشت جلدی