منو
سبد خرید

فرهنگ باورهای عامیانه و فراموش شده زرقانی

فرهنگ باورهای عامیانه و فراموش شده زرقانی
درحال حاضر موجود نمی باشد
فرهنگ باورهای عامیانه و فراموش شده زرقانی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 97154 - 201/1
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 20
0 ریال

فرهنگ باورهای عامیانه و فراموش شده زرقانی

نویسنده: محمدجعفر ملک زاده
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 266
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

این کتاب دربرگیرنده مطالبی پیرامون فرهنگ زیستی مردم بخش زرقان شهرستان شیراز است که در اعصار مختلف تا به امروز رواج داشته و برخی به بوته فراموشی سپرده شده است. چه‌بسا پاره‌ای از باورهای عامیانه مردم خرافی باشد، یا به نظر برخی از صاحب‌نظران جزو خرافات باشد، این باورها در هر حال بخش جدانشدنی از فرهنگ مردم است و هرچند امروز بسیاری از این باورها کاربردهای خود را از دست داده است، اما دانستن آن برای شناخت یک جامعه ضرورت دارد. بسیاری از این باورها هنوز در خاطره سالمندان زرقان باقی است، در این کتاب به آداب‌ورسوم و آیین‌های خاص پرداخته نشده مگر آنجا که باز هم پای باور عامه مردم در میان باشد.

توسعه آموزش و پرورش و پیشرفت های همه جانبه جامعه واقع بینی را گسترش داده است ، انسان امروزی کمتر برای جلب محبت کسی پیش دعا نویس می رود تا او با نوشتن دعا کسی را رام و دلداده کسی دیگر کند ، اما هنوز بسیاری از مردم برای نان احترام قائلند و آب را نمی آلایند ، اینها مجموعه ای از باورهای عامه مردم است که دراین کتاب به آن پرداخته شده است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات