کتاب فرهنگ افسانه های مردم ایران ؛ جلد سوم فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب ادبیات انتشارات کتاب و فرهنگ

فرهنگ افسانه های مردم ایران

نویسنده: علی اشرف درویشیان - رضا خندان
ناشر: کتاب و فرهنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 471
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ:

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب
 

حروف ت ث ج چ

شامل داستان ها و حکایات و متل های ایرانی

ادبیات هر جامعه و سرزمینی نیازمند افسانه هایش است؛ افسانه هایی که به شکل شفاهی و سینه به سینه از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است و ضرورت دارد که هر نویسنده و شاعری از رهگذر این افسانه ها با روح و روان مردم سرزمینش آشنا شود. آگاهی از این افسانه ها میتواند به غنای ادبیات ما کمک رساند و مارکز از رهگذر افسانه های سرزمینش است که به ابداع سبک رئالیسم جادویی میرسد . نویسندگان در این فرهنگ، رویکردی ملی و سراسری داشته اند و به هر آنچه از افسانه های اقوام مختلف ایرانی در دسترسشان بوده است را در این فرهنگ بزرگ جمع آئری کرده اند.

این مجموعه کتاب که شامل افسانه های ایرانی از سراسر کشور است، در طی ده سال تحقیق در کتابخانه های روستایی، پرخواننده ترین مجموعه بوده است. تقریباً تمام کتابداران یک جلد یا داستانی از این کتاب ها را ارزیابی کرده اند و همه می گویند که اعضای کتابخانه از هر گروه سنی کتاب های این مجموعه را به امانت می گیرند و در بسیاری از موارد خود کودکان بعضی از داستان های این مجموعه را برای خواندن در جمع پیشنهاد کرده اند.

این کتاب ها مناسب کودکان اند و به آن ها در چگونگی نوشتن قصه و جمله بندی کمک می کنند. همچنین به آن ها یاد می دهند که چگونه می توان درتخیل از زبان حیوانات حرف زد یا به جای آن ها فکر کرد.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ افسانه های مردم ایران ؛ جلد سوم

  • 0ریال

برچسب ها: علی اشرف درویشیان, رضا خندان, افسانه های ایرانی, ادبیات قدیم ایران, افسانه های, فرهنگ توده, تاریخ ادبیات ایران, کتاب فرهنگ افسانه های مردم ایران