منو
سبد خرید

فرهنگ اصطلاحات نقد ادبی ؛ از افلاطون تا عصر حاضر

فرهنگ اصطلاحات نقد ادبی ؛ از افلاطون تا عصر حاضر
درحال حاضر موجود نمی باشد
فرهنگ اصطلاحات نقد ادبی ؛ از افلاطون تا عصر حاضر
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 145980 - 74/2
  • وزن: 1.00kg
0 ریال

فرهنگ اصطلاحات نقد ادبی 

نویسنده: بهرام مقدادی
ناشر: فکر روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 696
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ:  1

کیفیت : نو ؛ لبه روکش کتاب سائیدگی داشته و نوشته تقدیمی دارد

 

مروری بر کتاب

از افلاطون تا عصر حاضر

این فرهنگ مشتمل بر اصطلاحات نقد ادبی از عصر افلاطون تا روزگار ماست .فرهنگ اصطلاحات شامل 164اصطلاح نقد ادبی است ;هر چند برخی از مدخل‌ها به اشخاص، سبک‌ها و مکتب‌ها مرتبط است .با این وصف، فرهنگ اصطلاحات نقد ادبی نخستین کتاب است که به صورت تخصصی در حوزه نقد ادبی در ایران چاپ و منتشر شده است .

دانش‌نامه‌ نقد ادبی در واقع کتابی است که مدت‌ها نایاب بود و من تصمیم گرفتم بعد از یک دهه با رفع کاستی‌ها و به روز کردنش این دایره‌المعارف را منتشر کنم. با این‌ حال این دانش‌نامه همیشه فرصت کامل‌شدن و بهتر شدن را دارد ، زیرا هر سال منتقدان جدید و گونه‌های متفاوتی از نقد ادبی به منصه‌ی ظهور می‌رسند که باید به دایره‌المعارف‌هایی از این دست افزوده شوند.

این دانشنامه برای تمام دانشجویان رشته‌های علوم انسانی از کارشناسی تا دکترا کاربرد دارد ، به ویژه می‌تواند برای دانشجویان و استادان کارشناسی ادبیات انگلیسی ، فرانسه ، آلمانی و حتی فلسفه کاربرد داشته باشد. «دانش‌نامه نقد ادبی» در حقیقت دایره‌المعارفی برای نقد به حساب می‌آید. در زبان فارسی اصطلاحات نقد ادبی به گستردگی زبان‌های غربی نیست و کتاب به طور کامل به تمامی این اصطلاحات می‌پردازد.

امروزه با گستردگی نظریات ادبی و متعاقب آن نقد ادبی، اصطلاحات مربوط به این عرصه نیز وسیع تر و متنوع تر شده است؛ به این ترتیب این فرهنگ نیز همچون تمام دانش نامه ها جای پیشرفت دارد و هنوز مدخل های زیادی هستند که باید در "دانش نامه ی نقد ادبی" تکمیل شوند. اما این اثر در همین ابعاد هم می تواند پاسخگوی نیزهای خوانندگان فرهیخته، دانش جویان ادبیات فارسی تا مقاطع ارشد و دکترا و حتی اساتید این رشته باشد.

مکاتب، شیوه ها و نظریه هایی که در "دانش نامه ی نقد ادبی" از "بهرام مقدادی" با آن مواجه می شوید، بر اساس اهمیت انتخاب شده اند؛ به سبب زمینه ای که این دانشنامه در آن به نگارش درآمده، درک برخی از واژه ها و مفاهیم ممکن است صعب و دشوار به نظر برسد اما نویسنده در کلیت ارائه ی اثر تلاش کرده مدخل های کتاب را به ساده ترین و شیواترین زبان ممکن بنویسد و حتی برای درک هرچه بهتر مفاهیم مدنظر توسط دانشجویان و خوانندگان گرامی، از مثال هایی که در ادبیات فارسی موجود بوده بهره ببرد. همچنین تلاش شده تا شیوه ی نگارشی تمام مدخل ها به یک سبک باشد و در پایان هر مدخل، منابع جهت تحقیق بیشتر ذکر شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات