كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
فرهنگ اصطلاحات فلسفی کانت

فرهنگ اصطلاحات فلسفی کانت

نویسنده: مسعود امید - بهزاد حسن پور
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 340
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کانت یکی از فلاسفه تاثیرگذار در حوزه های مختلف فلسفه، اخلاق، حقوق، و زیباشناسی است و با وجود آن که بیشتر آثار این فیلسوف به زبان فارسی ترجمه شده اند اما همچنان بیان و تفسیر فکری کانتی در دانشگاه ها چندان قابل قبول نیست و در این حوزه با مشکل مواجهیم.

فرهنگ اصطلاحات کانت، طی فرآیند در نظر دارد آثار و همچنین مقالات مربوط به این فیلسوف را بررسی و تعریف معیار و استاندارد را به خواننده فارسی زبان ارایه کند.

تحقیق و تالیف این اثر حدود سه سال زمان برده است. حدود هزار تعریف از اصطلاحات کانت در این کتاب 300 صفحه ای جمع آوری شده اند که با استفاده از هفده کتاب ترجمه شده از کانت گرد آمده است. این تعریف ها متعلق به خود کانت هستند.

به طور کلی در پنجاه سال اخیر فرهنگ اصطلاحاتی درباره کانت به فارسی نداشته ایم. این اثر زمینه ساز محاوره فلاسفه و دانشجویان ما با کانت است و فلسفه این اندیشمند را برای آن روشن تر می کند. در واقع این اثر یک کتاب دم دستی و زمینه ساز مطالعات عمیق تر است که جای آن در زبان فارسی خالی بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ اصطلاحات فلسفی کانت

  • ناشر: علم
  • کد کتاب: 40618
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال
  • 405,000ریال

برچسب ها: مانوئل کانت, مسعود امید, بهزاد حسن پور, فلسفه کانت, فلسفه غرب, فلسفه اجتماعی, کانت, کتاب فرهنگ اصطلاحات فلسفی کانت