کتاب فرهنگ اصطلاحات عرفان اسلامی ؛ دو سویه فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب مقالات،نقد،زندگینامه انتشارات سهروردی

فرهنگ اصطلاحات عرفان اسلامی

نویسنده: گروه نویسندگان ,با مقدمه و اصطلاحات سیدحسین نصر
ناشر: دفتر پژوهش و نشر سهروردی
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 440
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1382 دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

انگلیسی - فارسی - انگلیسی

 

این فرهنگ دربردارنده واژگان , اصطلاحات و عبارات حوزه عرفان , به ویژه عرفان اسلامی است . مدخل ها و معادل های به دست آمده حاصل فیش برداری از 70 عنوان کتاب , اعم از فرهنگ های اصطلاحات تخصصی دو زبانه و متون عرفان است که از زبان فارسی یا عربی به زبان انگلیسی ترجمه شده یا از ابتدا به این زبان نگاشته شده است.

درباره منابع این فرهنگ چنین عنوان گردیده که 'پدید آورندگان این منابع , عمدتا دانشمندان و اسلام شناسان دنیای غرب و از مترجمان بنامی هستند که سال ها در زمینه عرفان و تصوف قلم زده و آثاری را ترجمه کرده اند و چهره های سرشناس همچون سید حسین نصر, هانری کربن , رینولد نیکلسون , ویلیام چیتیک , حامد الگار, آرتور آربری , تیتوس بورکهارت , مارتین لینگز و.... در میان آنان به چشم می خورد.

کتاب حاضر عمده ی اصطلاحات عرفانی را در بر دارد و مدخل ها و معادل های آن ها به دقت گزینش شده و در تهیه آن از بسیاری از پر ارج ترین ترجمه های دهه های اخیر استفاده شده است.راقم این سطور یقین دارد که فرهنگ اصطلاحات عرفان اسلامی کمک بزرگی برای مترجمان ایرانی خواهد بود و سهم بسزایی در بهتر برگردانیدن گنجینه های معرفت فارسی به جهان خارج خواهد داشت و وسیله ای ارزنده خواهد بود برای تبدیل کردن زبان انگلیسی به یک زبان اسلامی؛ یعنی زبانی که در آن معارف و ارزش های اسلامی، که در قلب آن عرفان قرار گرفته، به سهولت قابل بیان است؛ علاوه بر این، کمک خواهد کرد تا مترجمان از تشتت و پراکندگی در برگرداندن متون عرفانی رهایی یابند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ اصطلاحات عرفان اسلامی ؛ دو سویه

  • ناشر: سهروردی
  • کد کتاب: 67811 - 108/8
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال

برچسب ها: سیدحسین نصر, عرفان اسلامی, تصوف, فرهنگ عرفانی, لغتنامه, دیکشنری, کتاب فرهنگ اصطلاحات عرفان اسلامی