فرهنگ اساطیر یونان و رم ؛ دوجلدی

فرهنگ اساطیر یونان و رم

نويسنده: پی یر گریمال
مترجم: احمد بهمنش
ناشر: دانشگاه تهران
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 1160
اندازه كتاب: وزیری - سال انتشار: 1341 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی


مروری بر کتاب

اساطير عموماً از مذاهب باستاني جدايي ناپذيرند . اين مذاهب جذابيت ، اصالت و صلابت خود را كه براي گسترش و شكوفايي شان ضروري است ، از اساطير وام ميگيرند . آنها آيين را غنا مي بخشند و در نهايت عنصر اساسي ترس را با آنچه مقدس است مي آميزند.

در واقع اساطير اغلب براي افراد ناآگاه ناخوشايند و حتي خشن به نظر مي رسند . ما براي راه يابي به جهان ايزدان ، پهلوانان و دنياي حماسه ها و افسانه ها دچار ترديد مي شويم ، زيرا تجريدي ، دور و در گذر ظلماني زمان و باستان شناسي متحجر به نظ مي آيند و تنها كارشناسان و خبرگان مي توانند رمز آنها را بگشايند.

فرهنگ حاضر بر آن است تا اصالت و شكوه اساطير را به آنان بازگرداند و ايزدان و پهلوانان و حماسه ها و افسانه ها را از هاله ابهام و تاريكي كاذبي كه حاصل ذهنيت عوام است بيرون كشد .

هدف این لغت‌نامه فقط آن است که فهرست و تذکره ساده‌ای برای مطالعه داستان‌ها و اساطیری که در ادبیات قدیم به آنها اشاره شده است، باشد.باین منظور به تهیه اطلاعات مختصری که برای درک اشارات نویسندگان ضرورت داشت پرداخته و بنظر ما نقصی را که از این بابت در کتب زبان فرانسه موجود بود از بین برده است و با اینحال مدعی تبحر و ابتکار نیست.

در این کتاب، سیستم خاصی برای تشریح داستانها بکار نرفته، چون در غیر این صورت نه تنها کتاب، بی اندازه بزرگ میشد بلکه پیشرفت هایی که دائم در تحقیقات صورت میگیرد موجب تغییر نظرها و آراء انتقادی نیز هست. آشنائی مقدماتی با داستان ها بوسیله کتاب حاضر انجام خواهد گرفت: هدف ما تجزیه و تحلیل علمی اساطیر نیست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرهنگ اساطیر یونان و رم ؛ دوجلدی

  • 0ریال

برچسب ها: پی یر گریمال, احمد بهمنش, اساطیر یونان, اساطیر روم, سمبولیسم, خدایان روم, خدایان یونان, اساطیر, فرهنگ اساطیر, کتاب های نایاب, کتاب فرهنگ اساطیر یونان و رم