دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فرهنگ اساطیر یونان

فرهنگ اساطیر یونان
-10 %
فرهنگ اساطیر یونان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 162070 - 106/5
  • وزن: 0.50kg
900,000 ریال
1,000,000 ریال

فرهنگ اساطیر یونان

نويسنده: ف. ژیران
مترجم: ابوالقاسم اسماعیل پور
ناشر: فکر روز
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 280
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1375 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو


مروری بر کتاب

مصور

اساطير عموماً از مذاهب باستاني جدايي ناپذيرند . اين مذاهب جذابيت ، اصالت و صلابت خود را كه براي گسترش و شكوفايي شان ضروري است ، از اساطير وام ميگيرند . آنها آيين را غنا مي بخشند و در نهايت عنصر اساسي ترس را با آنچه مقدس است مي آميزند.

در واقع اساطير اغلب براي افراد ناآگاه ناخوشايند و حتي خشن به نظر مي رسند . ما براي راه يابي به جهان ايزدان ، پهلوانان و دنياي حماسه ها و افسانه ها دچار ترديد مي شويم ، زيرا تجريدي ، دور و در گذر ظلماني زمان و باستان شناسي متحجر به نظ مي آيند و تنها كارشناسان و خبرگان مي توانند رمز آنها را بگشايند.

یک راهنمای مرجع کاملا جامع برای افسانه های باستان و ماقبل تاریخ ، کاوشی در فرهنگ عامیانه و اساطیر هر ملت و تمدن.
در اینجا در کتاب اساطیر یونان، با تمام شگفتی و شکوهش ، افسانه های بشریت وجود دارد. این کتاب مجموعه ای است بی نظیر از نقاشی های معتبر ، مجسمه ها ، نمادها ، بت ها ، اشیای آیینی، چیزهایی که بسیاری از آنها توسط چشمان یک انسان مدرن غربی هرگز پیش از این دیده نشده است.

این کتاب در زبان اصلی دایره المعارفی برای کلیه ی اسطوره های جهان است که از مصر پیش از کتاب مقدس و یونان پیش از هومریس تا دورترین تحقیقات در مورد آفریقا ، مشرق ، اقیانوس آرام و آمریکا و ... را در یک جلد در خود جا داده است. کتابی که شامل همه افسانه های دوست داشتنی دوران باستان کلاسیک است. اما بیش از نیمی از آن به افسانه های عجیب و ناشناخته ی تمدن ها اختصاص دارد از پرو تا ایران ، از تاهیتی تا توگو لند. کتاب اساطیر یونان بخشی از این دایره المعارف بزرگ و گسترده است که به اسطوره های یونان باستان می پردازد.

آشنایی با اسطوره های یونان باستان برای هر فرد علاقه مند به تاریخ، ادبیات، هنر و فرهنگ کاملا ضروری است چرا که همانطور که همه می دانیم یونان مهد تمدن باستان است. این کتاب به بررسی و توضیح اسطورهای یونان ، هر کدام در فصلی جداگانه می پردازد.


فهرست

پیدایی ایزدان المپ
سرچشمه ی انسان
کوه المپ
زئوس
هادس
هرا
آپولون
آرتمیس
هرمس
آرس
هفایستوس
پوزئیدون
هستیا
ایزدان زمین
جهان زیرزمینی
ایزدان قهرمان
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات