منو
سبد خرید

فرهنگ آثار ؛ شش جلدی

فرهنگ آثار ؛ شش جلدی
فرهنگ آثار ؛ شش جلدی
موجود نمی باشد
فرهنگ آثار ؛ شش جلدی
فرهنگ آثار ؛ شش جلدی
فرهنگ آثار ؛ شش جلدی
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 87720 - 109/0
  • وزن: 20.00kg
  • UPC: 318

فرهنگ آثار

مترجم: اسماعیل سعادت,احمد سمیعی(گیلانی),رضا سیدحسینی,ابوالحسن نجفی
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 3338
اندازه کتاب: رحلی گالینگور روکشدار - سال انتشار:  1394 ~ 1378 - دوره چاپ: 4 ~ 1

ارسال از طریق باربری (به جز تهران )

 

مروری بر کتاب  

این مجموعه که به معرفی آثار مکتوب ملل جهان از آغاز تا امروز می پردازد، تنها به معرفی عنوان کتاب ها نمی پردازد، بلکه تحلیلی از مهم ترین بخش های آنها را هم برای خوانندگان ترسیم می کند. 

این اثر ترجمه فرهنگی به همین نام (Dictionnaire des oeuvres) است که حاصل فعالیت‌های پژوهشگران ایتالیایی و فرانسوی بوده و چاپ نخست آن در سال ۱۹۵۳ منتشر شد. تعدادی از مقالات مجموعه فرانسوی حذف شد و در عوض مقالاتی از فرهنگ ادبی آلمانی کیندلرز (Kindlers) درباره آثار شاعران و نویسندگان ملل جهان سوم انتخاب و ترجمه شد و در مجموعه قرار گرفت.

همچنین تعدادی از آثار ایرانی و آثار متعلق به جهان اسلام نیز انتخاب شدند و مقالاتی در معرفی این آثار نوشته شد و در میان فرهنگ آثار جای گرفت.این فرهنگ عصاره و زبده همه کتابها و همه آثار ذوقی و علمی بشر را در بردارد و ضرورتش برای انسان امروز نه تنها به حکم گسترش دامنه آن در زمان است بلکه به سبب شمول قلمرو آن در مکان نیز هست.

اساساً هر شخص فرهیخته، وابسته به هر زبانی که باشد، به کسب اطلاع از زمینه های ناآشنا نیازمند است و در این کتاب تقریباً با معرفی و تحلیل پانزده هزار اثر در هر موضوعی، شامل متنوع ترین زمینه ها، آشنا خواهد شد.هدف از این کار بزرگ این نیست که خواننده خود را از خواندن اصل آثار معاف کند، بلکه هدف اساسی این بوده است که ابزاری برای کشف و نگرش اجمالی و انتخاب این آثار به دست خواننده دهد و بدین گونه او را به مراجعه مستقیم به خود آثار برانگیزد.

«فرهنگ آثار» در متن فرانسه به ترتیب الفبایی عناوین فرانسوی آثار تنظیم شده است که در متن حاضر ترتیب الفبایی عناوین فارسی آثار جای آن را گرفته است که این امر خواننده را برای رسیدن به موضوع مورد نظر خود راهنمایی می کند.

 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب