دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فرمانروایان شاخ زرین ؛ گالینگور

فرمانروایان شاخ زرین

نویسنده: نوئل باربر
مترجم: عبدالرضا هوشنگ مهدوی
ناشر: گفتار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 5

کمیاب - کیفیت :  نو ؛ لبه جلد کتاب سائیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

مصور - از سلیمان قانونی تا آتاتورک

زمانی امپراتوری عثمانی از عظمت و شکوه بی مانندی بر خودار بود . قلمرو آن از یک طرف از دروازه های وین تا یمن وعدن و از طرف دیگر از ایران تا شهر اوران در غرب الجزایر وسعت داشت.

این امپر اتوری به بهای جنگ های خو نینی حاصل شده بود؛ همین طور در طول فرمانروایی خود جنگ های زیادی با مسیحیان در قاره اروپا و نیز کشورهای همسایه از جمله ایران داشته است. اهمیت این امپراتوری ما را بر آن می دارد تا بدانی در آنجا چی می گذشته است.

فرمانروایان شاخ زرین پاسخی است به کنجکاوی و سر گذشت سلاطین عثمانی در پنج قرن گذشته است؛ در این میان نوئل باربر نویسنده کتاب ضمن بر شمردن حوادث و جریانات تاریخی ما را با دنیای افسانه مانند زندگی سلاطین و اوضاع اجتماعی - سیاسی آن روزگار آشنا می سازد ؛ دنیایی که در عین واقعی بودن بی شباهت به« داستانهای هزار و یک شب» نیست و نویسنده توانسته است با توصیف شرایط آن زمان، تصویری زیبا و زنده از آن دوره به نمایش گذارد، آن چنان که خواننده هنگام خواندن کتاب خود را در دنیای خیره کننده یک امپراتوری قرون وسطی احساس می کند.

قسطنطنیه مرکز این حکومت بود، شهری دل انگیز که بر روی هفت تپه بین بغاربسفور و دریای مر مره و خلیج شاخ زرین قرار داشت. قلب این شهر سرای سلطان بود که قلب امپراتوری نیز محسوب می شد.

در دنیای دربسته سرای سلطان بود که طی تشریفات و آداب و رسومی خاص « عثمانی» اداره می شد. در آن جا کنیزان ، خواجه سرایان، دو لتمردان، و... چه می کردند؟ چگونه« عثمانی» انحطاط در پیش گرفت و در نهایت نابود شد؟ جنبش های اخیر ترکیه به چه سان صورت گرفت؟ دیگر پرسش هایی است که در این کتاب به آن پاسخ گفته می شود.

فهرست

بخش اول: سال های انحطاط

فصل اول: سرای سلطان
فصل دوم: شکاف های خطرناک
فصل سوم: فرمانروایی زنان سوگلی
فصل چهارم: سال های قفس
فصل پنجم: فرمانروایی وزیران

بخش دوم: مرد بیمار اروپا

فصل ششم: سلطانه ی فرانسوی
فصل هفتم: در راه کریمه
فصل هشتم: دیوانه ی قصر دلمه باغچه
فصل نهم: شهر توطئه
فصل دهم: محاصره پلونا
فصل دهم: محاصره پلونا
فصل یازدهم: قتل یک میهن پرست
فصل دوازدهم: سرباز رشید و سلطان ملعون

بخش سوم: خودکامگان جدید

فصل سیزدهم: تثلیث نامقدس
فصل چهاردهم: یاغی
فصل پانزدهم: آتش سوزی ازمیر
فصل شانزدهم: دیکتاتور
پایان رؤیا

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات