کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
فرماندهان کرمان

فرماندهان کرمان

نویسنده: شیخ یحیی احمدی کرمانی - محمد ابراهیم باستانی پاریزی
ناشر: دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 249
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ: 2

کمیاب  - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب

نویسنده این رساله، «شیخ یحیی احمدی کرمانی»، از شاگردان «ناظم الاسلام کرمانی» و از روحانیون آزادیخواه و روشنفکر عصر مشروطیت در کرمان بود.

او در انتخابات دوره اول مجلس شورای ملی، به نمایندگی از کرمان انتخاب شد. رساله «فرماندهان کرمان» از جمله آثار تاریخی اوست که در آن فرماندهان زمان قاجار در کرمان معرفی شده اند.

او در تالیف این کتاب،‌ علاوه بر «تاریخ وزیری»، «ناسخ التواریخ» و «منتظم ناصری»، از خاطرات خود و گفتگوهای اطرافیان نیز بسیار استفاده کرده است.

«فرماندهان کرمان» به اشاره و توصیه «میرزا فتح الله خان مشیر الممالک یزدی»، از مستوفیان یزد، نوشته شده و علت اصلی نگارش آن، حوادث مهم کرمان در سال های 1322 و 1323 ه. ق و چوب زدن و تبعید «آیت الله حاج میرزا محمد رضا»، روحانی معروف کرمان و برادر زاده «شیخ یحیی» بوده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرماندهان کرمان

  • ناشر: دانش
  • کد کتاب: 91329 - 116/2
  • موجودی: در انبار
  • 220,000ریال

برچسب ها: شیخ یحیی احمدی کرمانی, محمد ابراهیم باستانی پاریزی, تاریخ کرمان, تاریخ اجتماعی ایران, قاجار, کرمان, کتاب فرماندهان کرمان