كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فرزندان کاپیتان گراند

فرزندان کاپیتان گرانت

نویسنده: ژول ورن
مترجم: مسعود گلزاری - صدیقه شریف
ناشر: دادجو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 173
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1363

 کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

"مری" و "رابرت" گرانت با کشتی تفریحی "دانکان" در جست‌وجوی پدر غرق شده‌ی خود، عازم دریا می‌شوند. دانشمندی با اخلاق متفاوت ولی دوست‌داشتنی به نام "پاگانل"، همسفر آن‌ها است.

آن‌ها هم در خشکی و هم دریا با مشکلات بسیاری از جمله حمله‌ی لاشخورها و گرگ‌ها و رویارویی با زندانی فراری به نام "ارتون" مواجه می‌شوند و پس از ماجراهای بسیار به هنگام عبور از سواحل زلاند نو، جزیره‌ای را که کاپیتان گرانت در آن پناه جسته است می‌یابند. آن‌ها ارتون را در آن جزیره رها می‌کنند تا کیفر گناهانش را در تنهایی بازپس دهد و پدر را یافته و به وطن بازگرداند.

ژول ورن را پدر داستانهای علمی تخیلی می‌دانند که سالهای سال الهام بخش رویاها و ماجراجوییهای مردم سراسر جهان بوده است.

اهمیت کار ژول ورن را باید در روی آوردن او به مخاطبان نوجوان و توجه به نیازهای فکری آنها جست و نه فقط در پیشگام بودنش در زمینه داستانهای علمی تخیلی.

بخش دیگری از محبوبیت او را نیز می‌توان مرهون شیوه و جنبه علمی کار ورن نسبت به همکاران همعصرش و پیش از او دانست که با دقتی بی‌نظیر درباره جزئیات دست به پژوهش می‌زد و عامل واقعگرایی را با یافتن پایه‌ها و مبانی علمی موضوع‌های مورد بحث به داستانهای تخیلی خود وارد می کرد .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فرزندان کاپیتان گراند

  • ناشر: دادجو
  • کد کتاب: 66205 - 72/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ژول ورن, مسعود گلزاری, صدیقه شریف, داستان های فرانسوی, کتاب فرزندان کاپیتان گراند