منو
سبد خرید

فردریک نیچه فیلسوف فرهنگ

فردریک نیچه فیلسوف فرهنگ
-21 %
فردریک نیچه فیلسوف فرهنگ
  • موجودی: موجود
  • مدل: 158097 - 14/8
  • وزن: 0.60kg
620,000 ریال
780,000 ریال

فردریک نیچه ؛ فیلسوف فرهنگ

نویسنده: فردریک کاپلستون
مترجم: علی رضا بهبهانی , علی اصغر حلبی
ناشر: بهبهانی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 416
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب خوبی است که فردریکی درباره ی فردریکی دیگر نوشته است.
این کتاب در دو بخش است، بخش اول اصل کتابی است که کاپلستون در بحبوحه ی جنگ دوم جهانی دربارهی نیچه (که آن موقع به دلیل ظهور هیتلر مورد توجه بیشتری بوده) نوشته شده است و بخش دوم مقالات کاپلستون است در واکاوی بیشتر موضوع و پاسخ به منتقدان کتاب که تا 22 سال بعد از انتشار کتاب نوشته شده اند.مقایسه ی این مقالات با برخوردهای نویسنده در متن اصلی کتاب نشان می دهد که نظرات نویسنده در این فاصله بالغ و بالغتر شده اند.

اگرچه در عین حال زبان او غامض تر و نثرش دشوارتر گردیده است.نویسنده کشیشی کاتولیک است و در عین حال یکی از بزرگترین تاریخ دانان فلسفه.به همین دلیل است که متن های کتاب را می توان به دو بخش تقسیم نمود.یکی بخشی که مربوط به کاپلستون تاریخ نگار است که بسیار خواندنی است و دیگری که مربوط به کشیش است که به راحتی می توان از آن گذر کرد.اینجا جایی است که خداوند متعال به داد این کشیش می رسد تا بتواند با دستگیریش پشت آرای ضد دین نیچه را به خاک بمالد.

نیچه فلیسوف، نویسنده و شاعر نامدار آلمانی است که برخی اندیشه های او را "شاعرانه" خوانده اند و برخی گفتند که "فیلسوفانه نیست"، اما هر چه که هست، خود نیچه در وجود خویش و اندیشه های نامرتب خویش به نوعی "رسالت" یا "پیام" قائل بوده است و اهمیت این پیام تا بدانجاست که مولف حاضر را وادار ساخته تا عمیقا اندیشه های او را وارسی کند و جنبه های خوب و بد آن را برای خوانندگان خود بازنماید.

فهرست

فصل اول: زندگانی نیچه
فصل دوم: آرمان فرهنگی نیچه
فصل سوم: تاریخ فرهنگ
فصل چهارم: ابرمرد و میل به قدرت
فصل پنجم: انتقاد نیچه از اخلاق
فصل ششم: ضد مسیح
فصل هفتم: شوپنهاور و نیچه
فصل هشتم: هیولای سرد
فصل نهم: کلیمی ها
فصل دهم: در انتقاد از نیچه
فصل یازدهم: نتیجه: فلسفه زندگانی نیچه و برگسون

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات