منو
سبد خرید

فرانسيس بيكن : منطق و احساس

فرانسيس بيكن : منطق و احساس
درحال حاضر موجود نمی باشد
فرانسيس بيكن : منطق و احساس
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 133440 - 96/10
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 54
0 ریال

فرانسيس بيكن : منطق و احساس

نویسنده: ژیل دلوز
مترجم: بابک سلیمی زاده
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 280
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

کتاب ژیل دلوز درباره فرانسیس بیکن، صرف بررسی یک نقاش از سوی یک فیلسوف نیست. و اساسا آیا می‌توان آن را کتابی درباره بیکن دانست؟ بی‌شک هم می‌توان نقاشی را اندیشید و هم می‌توان اندیشه را نقاشی کرد و مگر نقاشی، جز اندیشه در قالبی پرهیجان و ملتهب است؟

نقاشی فرانسیس بیکن از جنس خشونتی منحصر به فرد است. می‌توان به جرات گفت بیکن در تصاویری که ارائه می‌دهد، فروشنده خشونت است: مناظر وحشت، تصلیب‌ها، شبه‌اندام‌ها یا اندام‌های مجروح و هیولاها. اما اینها جز حواشی مطلقا فریبنده‌ای نیستند. آنچه مستقیما برای او اهمیت دارد خشونتی است که از رنگ و خط بر می‌خیزد. نتیجه آنکه فیگورهای بیکن به هیچ‌وجه بدن‌هایی منجمد از ترس نیستند بلکه بدن‌هایی عادی‌اند در شرایط عادی گرفتاری و عذاب.

موضوع این کتاب، نقد و تفسیر نقاشی‌های «فرانسیس بیکن» است. در کتاب حاضر، یک فیلسوف با نگاه خاص خویش به نقد چند تابلوی این نقاش و شرح نمادهای هر تصویر پرداخته است، و خشونت منحصر به فرد نهفته در این آثار را که از رنگ و خط برخاسته‌اند مورد تحلیل و بررسی قرار داده و نظریه‌ خویش را دربارة هریک بیان نموده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات