دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فرانتس کافکا ؛ انسان زمان خود و زمان ما

فرانتس کافکا ؛ انسان زمان خود و زمان ما
درحال حاضر موجود نمی باشد

فرانتس کافکا ؛ انسان زمان خود و زمان ما

نویسنده: رادک مالی
مترجم: رضا میرچی
ناشر: جهان کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 100
اندازه کتاب: خشتی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

مصور

در اینجا کافکا را از دریچه زندگی واقعی‌اش مشاهده می‌کنیم؛ مرد جوانی که مشتاقانه از زندگی بهره می‌جوید: به سفر می‌رود، شنا و قایقرانی می‌کند، چند بار عاشق می‌شود و... البته همه را به شیوه خودش!اما ویژگی دیگر کتاب، طنز پنهان در قطعات کوتاه آن است که تصویرگری هنرمند (رناتا فوچیکوا) آن را به تصویر کشیده است. در این کتاب، بیشتر تصاویر سخن می‌گویند. تا آن‌جا که گویا دو بار باید کتاب را خواند: یک ‌بار نوشته‌ها را، یک بار تصاویر را.

این طرح‌ها و نوشته‌های کوتاه به گونه‌ای مهم‌ترین آثار کافکا را نیز در خود جای داده‌اند. چکیده‌هایی از «مسخ»، «حکم» (محاکمه)، «قصر» و ... که البته به تلخی خود این آثار نیستند.جالب است که بدانید یکی از جوایزی که تصویرگر کتاب، رناتا فوچیکوا، گرفته است، جایزه اول دوسالانه تصویرگری تهران (۱۳۷۵) است.

فکر می‌کنم که فقط کتابی را باید خواند که ما را گاز بگیرد و سوزن بزند! اگر کتابی را می‌خوانیم که ما را صبح با کوبیدن مشتی بر جمجمه بیدار نمی‌کند، برای چه می‌خوانیمش؟
(فرانتس کافکا، 1904)

فرانتس کافکا: زمان خود و زمان ما کتابی غنی دربارۀ معروف‌ترین شهروند پراگ است و زندگی و آثار کافکا را در وسیع‌ترین چشم‌انداز به کتاب‌خوان‌هایی معرفی می‌کند که می‌خواهند این نویسنده را هر چه کامل‌تر بشناسند. این کتاب از دنیایی سخن می‌گوید که در آن ادبیات پراگ به آلمانی نوشته می‌شد؛ دنیای علاقه‌مندی‌های کافکا، خانواده و دوستانش، و همچنین دنیای داستان‌های عجیب او، که تا به امروز خوانندگان و منتقدان بر آن تعمق می‌کنند.

نویسندۀ کتاب، رادک مالی، شاعر، مترجم و آلمانی‌شناسی، تاکنون دوبار برندۀ جایزۀ ادبی «مگنزیا لیترا» شده است. تصویرسازی کتاب را هم یکی از برجسته ترین گرافیست های چک، رناتا فوچیکوا، بر عهده داشته که برندۀ جوایز بسیار داخلی و خارجی است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات