دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

فرانتس کافکا

فرانتس کافکا

نویسنده: کلاوس واگنباخ
مترجم: محمد همتی
ناشر: کتاب پارسه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

بزرگان اندیشه و هنر 


درباره کافکا حرف‌ها و روایت‌های مختلفی گفته شده است ولی هنوز گفتنی‌ها و خواندنی‌ها درباره این نویسنده بزرگ آلمانی زبان به اتمام نرسیده و هر سال آثاری جدید در تحلیل داستان‌ها و نامه‌ها و سرگذشت او وارد بازار جهانی کتاب می‌شود. داستان‌ها و اندیشه‌های کافکا از جهات مختلف قابل بررسی است و این کتاب نیز به قلم یک کافکاشناس آلمانی نوشته شده است.

در این اثر می‌خوانیم که کافکا چگونه با سوسیالیسم آشنا شد؟
چرا به نیچه علاقمند شد و از او تاثیر گرفت؟
دیدگاهش درباره مذهب و مدرنیته چه بود؟
استبداد و اختناق سیاسی چه تاثیری بر او برجا گذاشت؟
گرگور زامزا و سایر شخصیت‌های داستانی او چگونه خلق شدند؟ …

در این کتاب گام به گام با کافکا پیش می رویم و نحوه شکل‌گیری اندیشه و ادبیات او را از نظر می‌گذرانیم. متوجه می‌شویم که داستان‌های عجیب “مسخ”، “قصر” و “محاکمه” چگونه خلق شدند و چرا تا این اندازه در دنیا و به‌خصوص در ایران تاثیر گذاشته‌اند. همچنین این کتاب پنجره‌ای رو به کافکا می‌گشاید و علایق و رنج‌ها و دغدغه‌های این نویسنده اهل چک را برای خواننده بازگو می‌کند.

مجموعه “بزرگان اندیشه و هنر” شامل کتاب‌هایی است که تصویری کامل از هنرمندان و اندیشمندان معاصر ارائه داده است. فیلسوفان، اندیشمندان و هنرمندان بنیانگزاران خرد بشری هستند و قرون نوزده و بیست میلادی دوران ظهور مکاتب و تفکرات نوین بوده است. هر یک از کتاب‌های این مجموعه، برآیندی از تحقیقات یک پژوهشگر متخصص درباره یکی از شخصیت‌های برجسته اندیشه و هنر جهان است که می‌تواند منبع و راهنمایی مناسب و متنوع برای شناخت آنها باشد. این کتاب‌ها ترجمه‌ای است از مجموعه معتبری که توسط محققان و آکادمیسین‌های غربی در انتشارات روولت آلمان تهیه شده است. ترجمه این کتاب‌ها را مترجمان زبده زبان آلمانی در ایران زیرنظر دکتر سعید فیروزآبادی برعهده داشته‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات