كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
فراموش مکن

فراموش مکن

نویسنده: علی وکیلی
ناشر: ابن سینا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 102
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1340 - دوره چاپ: 2 

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب 

ترن واشنگتن با سرعت به طرف نیویورک در حرکت بود. نزدیک پنجره نشسته به تماشای اراضی سبز و خرم و ساختمان ها و آبادی ها و مناظر قشنگ در طول راه مشغول بودم و فکر می کردم که آیا روزی نظایر این باغات و ویلاها و منازل زیبا و پر حاصل متصل به هم در کشور من ایران نیز به وجود خواهد آمد؟پهلوی صندلی من مرد خوش قیافه ای نشسته و مشغول مطالعه مجله لایف بود. وقتی قوطی سیگار خود را درآورد و به من تعارف کرد صحبت بین ما آغاز شد.

...علی وکیلی یکی از مؤسسین و فعالان نمایش در سینما بود در کودکی به تهران آمد و در مدرسهٔ آلیانس درس خواند و پس از پایان تحصیلات به تجارت پرداخت. وکیلی بعد از استقرار مشروطیت به استانبول رفت و در زمان شوشتر وارد خدمت دارائی گردید. او از ۱۳۰۳ش به بعد وارد کار نمایش فیلم شد و سالنهایی با سلیقه‌های گوناگون تأسیس کرد.

هر چند که در این کار ناموفق بود ولی با اندیشه‌های خود تحولی در این زمینه به وجود آورد . وکیلی چندین بار از طرف مردم تهران نمایندهٔ مجلس شد. از بهترین کارهای او تهیهٔ ترجمهٔ فارسی برای فیلم‌ها بود. وی همچنین در ۱۳۰۹ش مجلهٔ "سینما و نمایشات" را در تهران تأسیس و منتشر کرد. از دیگر آثارش می توان به تجارت ، علاج چیست؟ و نشر اسکناس اشاره کرد..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فراموش مکن

  • ناشر: ابن سینا
  • کد کتاب: 109333 - 116/4
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: علی وکیلی, داستان های فارسی, داستان های اجتماعی, کتاب های نایاب, کتاب فراموش مکن